S našimi transportními systémy obrátíme trh vzhůru nohama

S našimi transportními systémy obrátíme trh vzhůru nohama

Posledních pět let se život Johannese Vitzthuma točí kolem transportních systémů. Tento mladý produktový manažer, vystudovaný strojní inženýr, zasvětil velkou část své kariéry této převratné technologii. „Když jdu uličkou v supermarketu a dívám se na regály plné potravin,“ říká Vitzthum, „často se musím usmívat.“ To proto, že ví, jak důležitou roli hrají transportní systémy při výrobě a balení mnoha výrobků, které vidí. „Když sahám po kávě, čokoládě nebo mozzarelle, cítím hrdost,“ směje se.

Rychlejší, levnější, flexibilnější

Jako produktový manažer v B&R pro transportní systémy je Vitzthum velmi dobře obeznámen s výzvami, kterým čelí výrobní průmysl: „Výrobní procesy obecně musejí být rychlejší, levnější a flexibilnější. A to jsou přesně ty atributy, které splňují transportní systémy založené na technologii traků,“ tvrdí Vitzthum. Co ho na této převratné technologii fascinuje nejvíce? Její všestrannost. „U nového konceptu stroje můžete opravdu popustit uzdu své fantazii a téměř pokaždé traky nabídnou způsob, jak jej realizovat. Díky tomu je moje každodenní práce produktového manažera neuvěřitelně vzrušující.“

Vitzthum má magisterský titul v oboru strojního inženýrství a bakalářský titul v oboru obchodní administrativy, takže má ideální kvalifikaci pro práci produktového manažera. „Mé akademické vzdělání mi velmi pomohlo ztotožnit se s problémy našich zákazníků a nabídnout jim konstruktivní rady.“ Zákazníci společnosti B&R mají vždy podporu týmu odborníků, kteří jsou schopni vidět jejich řešení ze všech úhlů pohledu. Z této dobře fungující týmové spolupráce však nemají prospěch jen zákazníci. „Poskytuje mi to skvělý přehled o různých oblastech společnosti a pomáhá mi to vidět širší souvislosti. Všechny naše produkty hladce spolupracují při řešení problémů našich zákazníků, je tedy přirozené, že naši lidé dělají totéž,“ připomíná Vitzthum

Role v revoluci

Vitzthum hned věděl, že transportní systémy jsou pro něj to pravé: „Při první prohlídce společnosti po nástupu do B&R mi byl ukázán systém SuperTrak a já jsem okamžitě věděl, že je to pravda – tato technologie změní trh a já chci být její součástí.“ Aby Vitzthum zdokonalil své dovednosti a dokázal naplnit jedinečné výzvy zákazníků společnosti B&R, zahájil svou kariéru ve firmě absolvováním školicího programu Engineering Camp. „Na tyto čtyři měsíce vzpomínám velmi rád. Bylo to opravdu vzrušující období, ale také vyčerpávající a náročné. Naučil jsem se neuvěřitelně mnoho věcí, které využívám dodnes, a především jsem si rozšířil znalosti o programování.“ Poté začal pracovat jako aplikační inženýr a spolupracoval se zákazníky na zavádění moderních a flexibilních strojů. 

Vitzthum Johannes 1 1.0 deJohannes Vitzthum

Transportní systémy nejsou specifickým produktem

Transportní systémy zaujímají v dnešních výrobních systémech důležitou roli a používají se v mnoha průmyslových odvětvích po celém světě. „Cesty mě zavedly téměř na všechny kontinenty: veletrh v Austrálii, návštěva zákazníků v Japonsku, prezentace výrobků v USA,“ vzpomíná Vitzthum. Je přesvědčen, že tato technologie bude i nadále nabírat na síle a bude mít dlouhodobý úspěch.

Podotýká, že traky nejsou specifickým produktem a přinášejí mnoho výhod pro všechny typy aplikací. Zejména díky integraci traků do svého automatizačního systému nabízí společnost B&R kompletní řešení, které umožňuje výrobcům strojů optimálně splnit požadavky zákazníků a zvýšit produktivitu strojů na zcela novou úroveň. 

Co nás čeká v budoucnosti

„Nemám křišťálovou kouli,“ reaguje Vitzthum, „ale vím, že lidstvo a chování spotřebitelů se mění stále rychleji. Aby výrobní průmysl udržel krok, bude se muset neustále přetvářet.“ Transportní systémy jsou pro to jako stvořené, protože nabízejí nekonečné možnosti pro nové koncepce strojů. „Rád zkoumám nové nápady a přístupy a jsem vždy připraven čelit výzvám. Mým mottem je ,Nic není nemožnéʻ. Proto mi transportní systémy tak sedí.“

B&R: Perfection in Automation

Náš slogan je naším posláním. Snaha dostát Perfection in Automation inspiruje a vede společnost B&R více jak 35 let. Dokonalost pro nás znamená vyvíjet ta nejlepší řešení. Znamená také rozvíjet dobré vztahy s našimi zákazníky, partnery, zaměstnanci a dodavateli. S podnikatelskou odvahou a předvídavostí jsme se rychle dostali mezi přední celosvětové hráče v průmyslové automatizaci. Intuitivní cit pro vývoj trhu a nastolování nových trendů z nás činí lídra v inovacích a technologiích v průmyslu.

https://www.br-automation.com/cs/perfection-in-automation/