Programovatelné logické automaty (PLC) a rozhraní člověk–stroj (HMI) se již používají pro řízení v reálném čase. Nyní však mohou díky technologiím edge computingu mnohem více usnadnit implementaci analytiky a dalších potřeb.

Budoucnost průmyslové automatizace spočívá v okrajových řídicích prvcích, které jsou kombinací funkce PLC/PAC a výpočetních schopností k poskytování analytiky na okraji a reakcí na zjištění v reálném čase.

Na vlně HARTování

duben 08, 2021

HART je jedním z nejstarších způsobů dálkové komunikace mezi procesním přístrojem a nadřazeným systémem, a i když je mu již přes 40 let, má stále co říci i v moderních technologiích.

Technici mají nyní možnost přenést výhody vyšší výkonnosti a úspory nákladů nabízené řídicími jednotkami Allen-Bradley Compact GuardLogix 5380 do více bezpečnostních aplikací. Společnost Rockwell Automation rozšířila svou řadu bezpečnostních řídicích jednotek o nový procesor Compact GuardLogix 5380 s bezpečnostní úrovní SIL 3.

Při výběru automatizačního řídicího prvku pro polohování, robotiku, řízení strojů a další aplikace zvažte níže uvedená kritéria. 

Strana 1 z 2