Nová a stará zařízení mohou bez problémů spolupracovat, když se do hry zapojí průmyslová PC (IPC).

Advantech uvádí na trh dva počítače s montáží do lišty din Edge – ARK-1221L a ARK-1250L. Počítače se vyznačují mimořádně kompaktní a robustní konstrukcí bez ventilátoru, která podporuje široké rozsahy provozních teplot (−40 až 60 °C) a vstupního napětí. Oba modely ARK-1221L i ARK-1250L podporují Windows 10 a Ubuntu pro snadné nasazení a integraci. Na vyžádání pak navíc přidáním čipů TPM nabízejí vysokou úroveň hardwarového zabezpečení. Tato řada je navržena s předními vstupy/výstupy. Ty umožňují integraci do skříní a prostorově omezených prostředí, běžných v prostředích sledování strojů, řízení zařízení a inteligentních továrnách.

Schneider Electric uvádí na trh novou řadu průmyslových počítačů (iPC) Harmony P6. Vychází tím vstříc rostoucímu trendu digitalizace podniků, a to s důrazem na koncept „chytré údržby“. Harmony P6 navazuje na nabídku pokročilých HMI terminálů Harmony GTU pro procesní systémy a pokročilé OEM aplikace.

Beckhoff jakožto jeden z největších výrobců průmyslových počítačů (Industrial PCs – IPCs) na světě nabízí velmi široké portfolio s nejrůznějšími produktovými řadami průmyslových počítačů. Celé řízení společnosti Beckhoff je založeno na PC platformě, tedy kombinaci hardwaru (IPC) a softwaru (TwinCAT). Tato kombinace udává směr vývoje průmyslových počítačů společnosti Beckhoff. Ty jsou primárně vyvinuty a určeny pro provoz hard real-time softwarového řízení TwinCAT. To přináší svá specifika; kromě toho, že mluvíme o průmyslových počítačích, tedy počítačích určených pro provoz v průmyslovém prostředí, kde je potřeba zajistit zvýšenou odolnost a dlouhodobou životnost atd., je také nutné zajistit real-time chod IPCs. Náležitý chod real-time musí být zajištěn správným výběrem na straně hardwaru s případnou úpravou komponent a upraveným softwarem.