Dobrý programátor programovatelných logických automatů (PLC) by měl při psaní kódu myslet na koncového uživatele a implementovat to, co je pro danou situaci nejlepší.

Programátoři řídicích systémů musejí zvládnout standardizaci ve více automatizačních projektech a vytvořit konzistentní styl ovládání. Podívejte se na 10 výhod integrovaného programovacího softwaru, který ušetřil 30 % času při programování.

Výrobci rozvaděčů nyní mohou při příštím setkání se subdodavatelem či systémovým integrátorem jednoduše vzít svůj smartphone a promítnout digitální prototyp rozvaděče přímo na stole u generálního ředitele. Nebo přímo ve výrobním závodu zákazníka. Zní to vskutku fantasticky – ale už je to realita! Nový doplněk pro rozšířenou realitu (AR) cloudového softwaru EPLAN eVIEW Free v kombinaci s bezplatnou aplikací Vuforia od PTC umožňuje zobrazení kompletně sestaveného rozvaděče ve virtuálním prostoru.

Liniová schémata jsou pro průmyslové programování náročná, ale jsou cennou dovedností pro techniky, kteří si chtějí vylepšit soubor osobních dovedností.

Dodavatelé softwaru vyvracejí předsudky o tom, že programování robotů off-line (Offline Programming – OLP) je příliš komplikované nebo drahé.

Strana 1 z 2