Strojové vidění v netradičních odvětvích

Strojové vidění v netradičních odvětvích

3D skenovací systémy si nacházejí stále větší uplatnění v kreativní oblasti, ať už jde o reklamní, filmový nebo herní průmysl. V porovnání s manuálním 3D modelováním nabízí časově efektivnější řešení, zejména pokud jde o tvorbu 3D modelů komplexních, asymetrických a organických tvarů.

Společnost 3Dartis využívá tuto technologii ke tvorbě předmětů převážně pro marketingové a kinematografické účely. Zajímavostí je i rekonstrukce podoby 200 let staré dřevěné sošky zvané Příbramka. Celé portfolio můžete najít zde.

06 Views

Projekt byl realizován ve spolupráci se společností ATEsystem, která dodala potřebné kamery a jejich komponenty. Zároveň nabízí služby systémové integrace, kdy vám jsou experti schopni vyhotovit řešení na klíč a následně jej zrealizovat.

Pro naskenování láhve s komplexním reliéfem bylo použito skenování pomocí strukturovaného osvětlení. Uvedený skenovací systém vyniká přesností skenování hladkých, plochých a barevně jednolitých povrchů. Ke zhotovení 3D skenu pomocí strukturovaného osvětlení je zapotřebí projektor, kamera, kalibrační deska a program určený pro kalibraci a kontrolu komponent.

06 Mix

Pro zvýšení přesnosti snímání byly zvoleny dvě pětimegapixelové monochromatické kamery značky Basler s globální uzávěrkou. K překrytí průhledného skla byla použita sublimační barva ve spreji, která po uplynulé době vyprchá a nevyžaduje pracné čištění objektu po skenování.

Kompletní 3D portfolio si můžete prohlédnout zde.

ATEsystem

Jsme specialisté v oblasti kamerových systémů. Nabízíme komplexní služby v oboru strojového vidění a kamerových systémů. Jsme dodavateli komponent od předních světových výrobců. Díky unikátnímu know-how a zkušenostem jsou naši experti schopni vyvinout řešení na míru.

www.atesystem.cz