Sítě a komunikace

Sítě 5G přicházejí jako pokročilá bezdrátová technologie vhodná pro požadavky průmyslových procesů, nepříznivé podmínky a lepší připojení.
Díky technologii 5G a mobilnímu edge computingu pociťují majitelé firem, manažeři výrobních závodů a řídící technici výhody transformace tradičních manuálních procesů na automatizovaná a efektivní technologická řešení.
Společnost Toyota s výrobním závodem v Kolíně převzala počátkem prosince od T-Mobilu testovací prostředí pro aplikace využívající privátní mobilní síť 5G, vybudované v kolínské továrně automobilky. Na základě konkrétních modelů nasazení sítí 5G v průmyslovém prostředí a ve spolupráci se svými technologickými partnery…
Edge computing může pomoci zjistit stav zařízení, stroje, linky, a dokonce i stavu závodu, což může pomoci identifikovat příležitosti pro OEE.
T-Mobile ve spolupráci s technologickým institutem CEITEC VUT spustil 30. listopadu 2022 v rámci slavnostního otevření RECAIP Testbed Brno nejmodernější kampusovou 5G SA síť. Společně tak navazují na podepsané memorandum o spolupráci na vývoji 5G aplikací. VUT Brno se stává již pátou…
Základní informace o profilu TSN IEC/IEEE 60802 pro průmyslovou automatizaci: Časově senzitivní sítě (Time-Sensitive Nsetworking – TSN) snižují latenci komunikace a zvyšují spolehlivost. Sítě TSN jsou klíčovou součástí Průmyslu 4.0.
Před využíváním výhod IIoT musejí provozovatelé získat dokonalý přehled o dění ve výrobní hale.
Strana 1 z 7