INSYS icom - Dálková správa a propojení průmyslových systémů s IT světem

INSYS icom - Dálková správa a propojení průmyslových systémů s IT světem

Velkým pokrokem byl bezesporu v oblasti průmyslové výroby vynález programovatelných automatů. Další posun nastal v dobách telefonních linek a internetu, kdy jsme umožnili tyto systémy vzdáleně spravovat a ušetřili jsme tak programátorům a technologům mnoho zbytečných cest. Pak přišlo téma zabezpečení a kybernetické bezpečnosti – VPN spojení a další. Nyní jsme před velkým úkolem, a sice propojit svět průmyslových strojů a PLC přes standardizované protokoly do světa počítačů a IT infrastruktury.

Důvodem je stále větší tlak na efektivitu výroby a úspory. Manažeři výroby potřebují ve svých počítačích vidět data z výroby. Jak ale postupovat, když každý stroj dodával jiný dodavatel, každý stroj obsahuje jiný řídicí systém, SW v počítači pro danou úlohu také není možné koupit, tak co s tím?

Jak na to?

Není to těžké. Routery a IoT gateway INSYS icom založené na operačním systému icom OS jsou pro tuto úlohu jako stvořené. Umožňují prostřednictvím nejrůznějších protokolů PLC (Modbus, S7, OPC-UA, …) sledovat vnitřní proměnné PLC a na druhou stranu jinými protokoly (SQL, MQTT, SMNP, …) automaticky komunikovat s druhou stranou světa počítačů a zajišťují uložení dat, případně jejich vizualizaci nebo sdílení, mimo jiné i přes cloudové služby.

lánek 1 grafika 2

Pomůžeme Vám!

Tato funkcionalita zdaleka není samozřejmá a podařilo se jí docílit na základě téměř třiceti let praxe společnosti INSYS v oboru průmyslové automatizace. Společnost INSYS v rámci projekční podpory umožňuje realizovat bezplatné zápůjčky a technickou routerů, vč. jejich nastavení ve vaší aplikaci. Budeme rádi, pokud budeme moci naše zkušenosti a dovednosti předat i Vám (www.insys-icom.cz).

Za tým INSYS
Ing. Lubomír Kuchynka
ww.insys-icom.cz

INSYS

Již přes 20 let Vám firma INSYS poskytuje spolehlivá řešení pro Vzdálenou správu Vašich aplikací, sběr dat a monitoring. 

Datové přenosy v rámci průmyslu mění světovou ekonomiku. Firma INSYS je jednou z hnacích sil tohoto vývoje. Při komunikaci mezi přístroji a systémy na velkou vzdálenost nehraje roli, zda jsou odesílatel a příjemce od sebe vzdáleni pár metrů či polovinu zeměkoule: uživatel může okamžitě pracovat, jelikož má svoje data přímo na dlani. To šetří čas, peníze a zvyšuje produktivitu hlavně v oblastech dálkového řízení, servisu a údržby.

Vzdálenosti, které musely být zdolávány člověkem, jsou nyní pokryty elektronicky, virtuálně a bez emisí CO2. Datová komunikace a průmyslová diagnostika jsou v našem pojetí zelená technologie.

Toto je oblast našeho zájmu, kde nabízíme zákazníkům ta nejlepší možná řešení.

 

 

 

www.insys-icom.com/cs/