Jednoduchá řešení pro napájení energeticky náročných aplikací

Jednoduchá řešení pro napájení energeticky náročných aplikací

Automatizační průmysl neustále hledá řešení, která umožňují strojům a systémům snadněji se přizpůsobovat globálním požadavkům výroby, stejně jako místním požadavkům zákazníků. Jednou z důležitých a často klíčových oblastí jsou průmyslové konektory. Dnes jsou konektory a kabely vyvíjeny tak, aby umožňovaly individuální výrobní postupy v rámci sériových procesů. Aby bylo možné tyto požadavky splnit, musí být produkty menší, rychlejší, bezpečnější a výkonnější. Přesný přenos dat a napájení v jednom, to je nový průmyslový standard.

Je důležité, aby tyto komponenty zůstaly kompaktní a malé, ale s malou velikostí musí být konektor současně také odolný vůči vibracím. Drsná prostředí kladou na produkty vysoké nároky a konektory by měly být snadno připojitelné a měly by si zachovat těsné připojení.

V současné době jsou vyvíjeny konektory, které umožňují strojům a systémům modularitu. Požadavky zákazníků na přizpůsobitelnost a flexibilitu aplikací neustále rostou. Konektory a kabely proto musí tyto požadavky uvádět do reality. Konektory pro náročný provoz, které sdružují mnoho různých vedení (hydraulických, pneumatických, datových a napájecích) jsou vůdčím prvkem v modulárních strojních a systémových aplikacích. Tyto komponenty usnadňují demontáž strojů, jejich přepravu a opětovnou rychlou a bezchybnou montáž. Umožňují rovněž výrobním závodům překonfigurovat svá zařízení na základě měnících se požadavků zákazníků.

Požadavky na řízení procesů a zpětnou vazbu

Automatizované systémy a zařízení vyžadují spoustu energie. S rostoucí složitostí koncepcí instalací se neustále zvyšuje počet zařízení obsažených v těchto instalacích. Všechna tato zařízení využívají komponenty jako IO moduly, senzory, pohony, kamery či světelné zdroje. Vlivy Industry 4.0 a IIoT vedou k rostoucím požadavkům na řízení procesů a na získávání zpětných vazeb. Také mechanické pohony přecházejí od pneumatických k elektrickým, které zvyšují nároky na spotřebu energie v místě instalace.

Pro napájení energeticky náročných aplikací jsou zapotřebí jednoduchá řešení, jakými jsou například standardizované napájecí konektory od Murrelektronik.

Proč jsou napájecí konektory od Murrelektronik tím správným řešením?

Napájecí konektory Murrelektronik jsou schopny tvořit kompaktní sestavy s vysokou energetickou kapacitou. V drtivé většině se jedná o předmontované konektory, které jsou 100% vyzkoušené pro odstranění možných chyb v zapojení. Standardní průmyslové konektory Murrelektronik jsou dodávány s kódováním podle napětí v aplikaci pro zajištění bezpečných a bezchybných instalací a představují široký sortiment výrobků v různých barevných variantách opláštění a materiálů. Napájecí konektory Murrelektronik jsou vysoce konfigurovatelné, celosvětově schválené pro globální využití a představují odolné spoje s krytím IP67 při správném dotažení, utěsněné proti vlhkosti, nečistotám a prachu.

„Naše napájecí konektory jsou součástí kompletního systému, v jehož rámci pracují ruku v ruce s našimi sběrnicovými moduly, zdroji napájení a automatizačními komponentami. Předmontované konektory jsou před odesláním našim zákazníkům podrobovány důkladnému vyzkoušení. Provádíme celou řadu elektrických zkoušek včetně vysokonapěťové zkoušky, zkoušky na záměnu vodičů a zkratové zkoušky. Konektory podrobujeme vyzkoušení jejich funkce a závěrečné vizuální kontrole. Tím je zajištěno, že zákazník vždy obdrží prvotřídní konektor. Naše před a povýrobní procesy jsou také zaměřeny na 100% kvalitu počínaje vstupní kontrolou přijímaného zboží, které musí vyhovovat celé řadě kvalitativních vlastností, a konče závěrečnou výrobní kontrolou,“ vysvětluje Sebastian Richter, vedoucí výroby, obchodní jednotka Konektory společnosti Murrelektronik.

Napájecí konektory Murrelektronik

Napájecí konektory M12

vop1
Napájecí konektory M12 od Murrelektronik jsou kompaktní, a přesto mají dostatečnou kapacitu pro přenos energie.  Jejich devizou jsou malé rozměry a vysoký výkon. Představují bezpečné a snadno zapojitelné spoje pro lineární pohony, krokové motory a pro napájení sběrnicových modulů. Jsou řešením v případech, kdy potřebujete zajistit vysokou energetickou hustotu v kompaktním prostoru.

 • Standardní průmyslové spoje kódované podle IEC 61076-2-111
  • Kódování L pro DC napájecí aplikace až 63 V/16 A na pin
  • Kódování T pro DC napájecí aplikace až 63 V/12 A na pin
  • Kódování S a K pro AC napájecí aplikace až 630 V/12 A na pin
 • Sestavy napájecích kabelů zařazené v seznamech UL pro průmyslové stroje (PVVA – UL 2237)
 • Stupeň krytí IP67
 • Zalité v PUR bez obsahu halogenů
 • Vhodné pro použití i v těch nejtvrdších průmyslových aplikacích
 • Integrovaná ochrana proti vibracím

Proč přejít na napájecí konektory M12 s kódováním L?
PI (PROFIBUS & PROFINET international) označila napájecí konektory M12 s kódováním L technologií budoucnosti. Přejděte na ně ještě dnes!

MQ15

vop2
Konektor MQ15 má praktický systém rychlospojky, čímž se stává technologií rychlého připojení. Pro dosažení spoje se stupněm krytí IP67 stačí pouhé otočení o čtvrt otáčky. Šetří se tím čas (až 80 %) během instalace. MQ15 je vhodný pro asynchronní a třífázové motory do 7,5 kW a je vhodný pro rozvody napájení. K dispozici jsou také zásuvky, takže je možno instalovat spoje pomocí konektorů MQ15 na již používané asynchronní a třífázové motory.

 • 600 V AC/DC
 • 6pólové (3 napájecí kontakty až 16 A, 2 pomocné kontakty až 10 A, PE)
 • Sestavy napájecích kabelů zařazené v seznamech UL pro průmyslové stroje (PVVA – UL 2237)
 • Stupeň krytí IP67
 • Vhodné pro použití i v těch nejtvrdších průmyslových aplikacích
 • Zalité v PUR bez obsahu halogenů
 • K dispozici stíněné i nestíněné verze

Konektor M23

vop3
Spojte své servo regulátory s pohony pomocí našich zalitých konektorů M23, které jsou dostupné se širokým rozsahem specifikací kontaktů. Pro připojení servo regulátoru můžete volit mezi kabely s dvojitým nebo jednoduchým zakončením, které jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky specifikací Siemens Sinamics. Kompletní program dodávek pro Siemens Sinamics z jednoho zdroje.

 • Kompatibilní se systémy Siemens Sinamics S120 a Speedtec
 • 6, 8, 12, 17 nebo 19pólové
 • Stupeň krytí IP67
 • Vhodné pro použití i v těch nejtvrdších průmyslových aplikacích
 • Plně zalité v PUR

Mini 7/8''

vop4
Napájecí kabely Mini (7/8”) jsou osvědčenou volbou pro řízení napájení a signálů, které se těší důvěře zákazníků již celá desetiletí. Tyto kabely zapsané pod označením c(UL)us jsou průmyslovým standardem v Severní Americe a po celá desetiletí byly používány po celém světě pro napájení komponent a zařízení. Tyto odolné kabely jsou vhodné pro připojení senzorů, akčních členů a mnoha dalších komponent.

 • Kompletní sortiment stylů a konfigurací hlavic konektorů
 • Varianty konektorů v rozsahu 3, 4 nebo 5 pólů
 • Široký sortiment výrobků v různých barevných variantách opláštění a materiálů
 • Varianta s opláštěním kabelu z TPE pro kabelové lávky
 • Varianta s opláštěním kabelu z PUR bez obsahu halogenů

Další informace naleznete ke stažení níže nebo na www.murrelektronik.cz/cz/novinky/napajeci-konektory/. 

Murrelektronik - stay connected

Společnost Murrelektronik CZ je výhradním obchodním zastoupením skupiny Murrelektronik pro Českou republiku a je dceřinou společností německé firmy Murrelektronik GmbH. Sídlo společnosti je ve Stodu u Plzně, kde též sídlí český výrobní závod mateřské firmy, společnost MURR CZ.

 

www.murrelektronik.cz