Průmyslová komunikace přesouvá sítě na okraj

Průmyslová komunikace přesouvá sítě na okraj

Edge computing může pomoci zjistit stav zařízení, stroje, linky, a dokonce i stavu závodu, což může pomoci identifikovat příležitosti pro OEE.

Lokální computing (on-premise) je cenným nástrojem, který může pomoci umožnit digitální transformaci v oblasti automatizace a je vhodným doplňkem cloudu pro transformaci nezpracovaných dat a diagnostiky do prospěšné prognostiky, využití modelů strojového učení nebo vytváření snadno přizpůsobitelných panelů klíčových výkonnostních ukazatelů (KPI). Edge computing může pomoci zjistit stav zařízení, stroje, linky, a dokonce i stavu závodu, což lze následně využít k identifikaci příležitostí ke zvýšení celkové účinnosti zařízení (OEE).

Cloud si zachová svou pozici ve zlepšování obchodních procesů a zákaznické zkušenosti tím, že umožňuje přístup k nejnovějšímu softwaru, algoritmům umělé inteligence a odborným znalostem globálních datových vědců. Vzhledem k nákladům na přenos a hostování dat na dálku je však nezbytné určit, zda aplikace bude dostatečně těžit z výhod cloudu, aby stála za dodatečné náklady.

Aplikace vyžadující individuální přizpůsobení produktu a neustálou inovaci produktu na vysoce diferencovaném trhu může být vhodná pro cloudovou analýzu. Pokud aplikace zůstává konzistentní, vyžaduje absolutní provozuschopnost a trh upřednostňuje cenu před inovacemi a jedinečností produktu, pak mohou být nižší náklady a vyšší spolehlivost edge computingu vhodnější. O vhodnosti okrajového řešení může rozhodnout i kritická potřeba, například požadavek na nejvyšší úroveň zabezpečení.

Agregování diagnostiky

EtherNet/IP může pomoci při agregování kritické diagnostiky pro další analýzu, monitorování a zlepšování výkonnosti zařízení na okraji díky konzistentnosti cenných informací napříč zařízeními a snadnějšímu přístupu. EtherNet/IP má nyní standardní síťovou diagnostickou sestavu, která vytváří koncepci škálované architektury, kde jsou nyní diagnostická data sítě a zařízení, která byla dříve rozptýlena na mnoha různých místech, spojena, aby byla snadněji dostupná. To pomáhá minimalizovat uživatelské programování, složitost vývoje aplikací a potřebu změn zařízení v síti.

Standardní síťová diagnostická sestava EtherNet/IP kombinuje deset různých atributů tří různých tříd objektů do jednoho umístění, což vyžaduje pouze jednu zprávu na zařízení namísto deseti. Toto snížení minimalizuje síťový provoz a pomáhá zajistit optimální výkon řídicí sítě. Standardní síťová diagnostická sestava umožňuje přenášet více cenných dat ze zařízení na okraj sítě za účelem analýzy a příslušných kroků ke zlepšení výrobního procesu. Standardní síťová diagnostická sestava je první na profilu nezávislou definicí instancí sestavy v CIP s daty použitelnými pro jakékoli zařízení, což vede k vyšší úrovni standardizace dat.

Edge computing by se měl stát součástí ucelené strategie automatizace, aby umožnil lepší přehled o výkonnosti výrobních procesů a poskytl příležitost získat nové poznatky o tom, jak snížit provozní náklady, zlepšit produkci, eliminovat počet závad a omezit neplánované prostoje. Inteligence na okraji sítě je cenná zejména v případech, kdy je kritická doba provozu a rychlost, kdy jsou důsledky narušení bezpečnosti nepřijatelné nebo kdy náklady na cloud nemohou přesahovat přidané výhody.

Stevens Fales, autor článku, je ředitel marketingu organizace ODVA. Tento článek byl původně publikován na webové stránce Control Engineering Europe. Upravil Chris Vavra, ředitel pro webový obsah časopisu Control Engineering, CFE Media and Technology, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Control Engineering Česko

Control Engineering Česko je přední časopis o průmyslové automatizaci. Je vydáván v licenci amerického Control Engineering, které poskytuje novinky z této oblasti více než 60 let.

www.controlengcesko.com