Siemens otevřel v Erlangenu Industrial Connectivity Lab

Siemens otevřel v Erlangenu Industrial Connectivity Lab

Technologický koncern Siemens otevřel ve svých prostorách v Erlangenu novou testovací laboratoř pro technologie průmyslové konektivity. Na ploše 300 m2 nabízí v rámci technologického centra Siemens prostory pro komplexní testování nejrůznějších řešení konektivity v průmyslovém prostředí: průmyslové sítě WLAN, 5G, lokalizační systémy v reálném čase (RTLS) a možnosti radiofrekvenční identifikace (RFID).

„Rostoucí konvergence provozních a informačních technologií v průmyslových závodech vytváří obrovskou poptávku po vlastních komunikačních řešeních,“ říká Axel Lorenz, generální ředitel divize Process Automation společnosti Siemens. „Pro mnoho uživatelů není snadné posoudit přínosy a rámcové podmínky využití bezdrátových technologií ve vlastním provozu. Laboratoř průmyslové konektivity tak našim zákazníkům nabízí velkou výhodu v tom, že mohou kombinovat nejrůznější technologie konektivity a testovat je spolu s námi v průmyslových podmínkách.“ Laboratoř navíc slouží i jako školicí a vzdělávací centrum a k interním testům technologií Siemens.

Pro testy 5G aplikací disponuje Siemens soukromou licencí pro provoz 5G sítě, která pokrývá celé technologické centrum v Erlangenu. Laboratoř je vybavena kompletní soukromou 5G infrastrukturou vytvořenou společností Siemens. Testovací prostředí je rovněž vybaveno průmyslovou sítí WLAN. Prostřednictvím místního systému RTLS lze také s vysokou přesností testovat různé scénáře lokalizačních řešení. Kromě toho jsou uživatelům k dispozici řešení průmyslové identifikace pomocí RFID. A nakonec zde zákazníci mohou také zkoumat scénáře související se vzdáleným řízením a vzdálenou údržbou prostřednictvím připojení DSL.

„V laboratoři průmyslové konektivity naši specialisté radí zákazníkům se všemi zavedenými bezdrátovými technologiemi a testují je v reálných průmyslových podmínkách,“ dodává A. Lorenz. „Naši zákazníci tak získají představu o provedení požadovaného řešení a zároveň ušetří čas a náklady před instalací ve vlastních zařízeních.“

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby.

 

www.siemens.cz