Přizpůsobené aplikace mohou průmyslovým organizacím pomoci spravovat provozní zařízení a snížit celkové náklady na provoz a údržbu.

Digitální transformace výroby umožňuje již dnes přístup k informacím z provozu odkudkoliv a v podstatě z jakéhokoli „chytrého” zařízení připojeného k internetu. Dokonce je možné i automatizované provozy na dálku spravovat a řídit.

Vzestup internetu věcí představuje pro společnosti velkou příležitost k tomu, aby využily nová zařízení k lepší a inteligentnější práci s podnikovými daty. Společnost IDC odhaduje, že   celosvětové výdaje na IoT dosáhnou v roce 2018 výše 772,5 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 14,6 % oproti 674 miliardám dolarů investovaným v roce 2017. Mnohdy však není jednoduché využít všech výhod IoT. Správná práce s velkým množstvím dat, které produkuje stále rostoucí množství mobilních pracovníků může být nesmírně přínosná, ale stejně tak velmi těžkopádná a neúčinná, pokud není řešena správně. To je důvodem, proč se stává stále populárnějšími technologie Edge Computing, která pomáhá zvýšit úroveň bezpečného provozu mobilních zařízení a správy dat ve věku internetu věcí.

Intuitivní automatizační a technický software pro mobilitu pomáhá organizacím přitáhnout a udržet si talentované pracovníky a posiluje konkurenční výhody.

Průmyslový internet věcí (IIoT) a koncept IIoT jsou dnes ve světě údržby velice módními slovy. Ale co je tím vlastně myšleno a jak mohou tyto koncepty prospívat odborníkům v oblasti údržby, kteří se pokoušejí splnit požadavky na výrobu, zvyšovat produktivitu a pozitivně ovlivňovat hospodářský výsledek podniku, zatím nebylo přesně stanoveno.

Strana 1 z 2