3D tisk

Nenápadná firma z moravského Hulína vyvinula unikátní ekologickou náplň do 3D tiskáren, tzv. filamenty, které jsou vyrobeny z plně obnovitelných zdrojů. 
Robotika a další technologické novinky zlepšují přesnost a umožňují robotům zvyšovat preciznost a vyrábět větší díly pro aplikace aditivní výroby.
V plzeňském týmu DronySIT se 3D tisk posunul z pozice nástroje pro náhradní díly dronů až do výrobního technologie podporující originální vývoj a zajišťující malosériovou výrobu. Technologie Markforged, která umožňuje výrobu dílů z vysoce odolných kompozitů, se osvědčila třeba u pumovnice, ze které drony shazují speciální čidla do míst nebezpečných havárií.
3D tisk má vliv na digitalizaci výroby a zásadní proměnu průmyslových odvětví, a jak ukázala nová studie společnosti HP, realizovaná ve spolupráci s 3dbpm Research, aditivní výroba (AV) má při uskutečňování tohoto přechodu významnou úlohu. Podle této studie, která analyzovala stěžejní trendy digitální…
Technologie 3D tisku ložisek má před sebou velmi slibný vývoj.
Tisk budov prostřednictvím 3D tiskáren obsahuje velký potenciál. Zatím existují jen experimentální stavby často sestavené z prefabrikátů vytištěných ve výrobní hale. Tým společnosti B&R se podílí na dodávce řídicích systémů a pohonů pro Technickou univerzitu Liberec, která navrhuje jinou cestu…
Aditivní výroba (AV) mění způsob, jakým uvažují technici a konstruktéři dílů. Roboty přispívají k větší použitelnosti této technologie tím, že stroje pro aditivní výrobu a související zpracování zrychlují a zpřesňují.
Strana 1 z 2