Robotika a další technologické novinky zlepšují přesnost a umožňují robotům zvyšovat preciznost a vyrábět větší díly pro aplikace aditivní výroby.

Aditivní výroba si kleští cestu do tuzemské výroby. Stejně tak byl 3D tisk velkou zbraní v počátcích pandemie. Jeho možností jsou netušené a mnohým třeba i skryté. Po této dikuzi už o jeho významu nebude pochybovat nikdo.

Technologie 3D tisku ložisek má před sebou velmi slibný vývoj.

Tisk budov prostřednictvím 3D tiskáren obsahuje velký potenciál. Zatím existují jen experimentální stavby často sestavené z prefabrikátů vytištěných ve výrobní hale. Tým společnosti B&R se podílí na dodávce řídicích systémů a pohonů pro Technickou univerzitu Liberec, která navrhuje jinou cestu – tisk přímo na staveništi, kam bude možné dopravit tiskárnu bez použití robustní dopravní techniky. To má jak ekonomický, tak ekologický efekt. Navíc 3D tisk slibuje tvarovou svobodu.

Digitální řešení pro aditivní výrobu společnosti Siemens pomáhá dosáhnout toho, co bylo před několika lety pro výrobce cyklistických helem Hexr nemyslitelné – cyklistické přilby vyrobené na míru a dostupné každému zákazníkovi. Díky digitalizaci a aditivní výrobě se tato vize stává realitou. Pouhým naskenováním hlavy zákazníka pomocí smartphone aplikace se zahájí proces přípravy a výroby helmy na míru. 

Strana 1 z 2