Sewio pomáhá digitalizovat dánskému VELUXU

Digitální dvojče balírny Digitální dvojče balírny

Společnost Sewio, výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal, oznámila, že dánský výrobce řešení pro zasklení střech společnost VELUX Commercial využívá systém Sewio RTLS k posílení ergonomie pracovního prostředí, výkonnosti a bezpečnosti svého výrobního závodu.

Společnost VELUX Commercial aktivně pracuje digitalizaci výrobních procesů. Tento přechod s sebou přinesl potřebu získávat a organizovat data z více zdrojů, a ideálním řešením zde bylo vytvořit digitální dvojče továrny, které je schopné v reálném čase integrovat všechna data a zpracovávat je do srozumitelných, transparentních a smysluplných výstupů.

VELUX Commercial využívá jediného RTLS řešení pro sedm unikátních aplikací, kterými jsou:

  1. Automatické nastavení výšky pracovního stolu tak, aby odpovídalo výšce osoby, která je mu fyzicky nejblíže.
  2. Automatizované upozornění v případě chybějícího pracovníka s příslušnými dovednostmi na daném pracovním místě.
  3. Navigace uvnitř budovy pro pracovníky provádějící úkoly celkové produktivní údržby (TPM).
  4. Školení pracovníků ve virtuální realitě obohacené o data týkající se provozu v reálném čase, které přináší RTLS.
  5. Špagetové diagramy a heat mapy k identifikaci a odstranění překážek v procesu.
  6. Parametrický simulační model k vyladění aktualizací procesu.
  7. Jediný zdroj pravdivosti dat v reálném čase a historických dat pro plánování, monitorování a optimalizaci výrobního procesu.

S implementací tohoto projektu došlo ke zvýšení produktivity díky lepšímu řízení produkce o 10 %. Zlepšení využití komunikačních kanálů vedlo ke snížení WIP (rozpracovaných zakázek) o 10 % a navigace pracovníků provádějících pravidelnou údržbu zvýšilo efektivitu prediktivních servisních aktivit dokonce o 50 %.

„Platforma digitálního dvojčete, obohacená o data z Sewio RTLS, otevřela celou řadu případů použití, které navíc můžeme neustále rozšiřovat, přičemž s každým krokem dosahujeme vyšší úrovně digitální vyspělosti, zvyšujeme efektivitu a co je nejdůležitější, získáváme konkurenční výhodu. Těšíme se na další úspěchy v budoucích fázích našeho společného projektu,“ říká Rastislav Ruckay, Supply Coordinator ve společnosti VELUX Commercial.

Celou případovou studii si můžete přečíst zde: https://www.sewio.net/customer-projects/velux-commercial.