Kybernetická bezpečnost

Odborníci společnosti Kaspersky odhalili sérii precizně zacílených útoků na průmyslové holdingy, ke kterým poprvé došlo už v roce 2018. Sada nástrojů, kterou autoři malwaru původně pojmenovali MT3, dostala od odborníků pojmenování „MontysThree“. Využívá různé techniky, aby se vyhnula detekování, včetně hostování…
V rafinérii byl instalován moderní distribuovaný řídicí systém, který automatizuje a řídí úkoly průmyslového kybernetického zabezpečení, snižuje chyby a náklady.
Výběr architektury bezpečnostního přístrojového systému (Safety Instrumented Systems – SIS), která umožní obranu systému po dobu životního cyklu produktu, je jedním z prvních rozhodnutí, které musí organizace učinit. Měli byste znát příslušné platné standardy.
Katastrofické selhání může být výsledkem nezabezpečených postupů v oblasti průmyslového kybernetického zabezpečení. Podívejte se na šest obvyklých vstupních bodů pro útoky, na osm opatření kybernetického zabezpečení pro útoky podle typu a na čtyři kroky ke zlepšení.
I přes všeprostupující automatizaci průmyslových procesů zůstává lidský faktor zdrojem velké části kybernetických incidentů. Chyby zaměstnanců nebo jejich špatná rozhodnutí zapříčinily v minulém roce 52 % incidentů, které negativně ovlivnily provozní technologie a průmyslové řídicí systémy (OT/ICS). Z nového reportu společnosti…
Firmy, které se zajímají o digitální transformaci, potřebují kybernetické zabezpečení. Aby vše fungovalo, svůj díl odpovědnosti musí přijmout každý, nejen oddělení IT. Podívejte se na sedm oblastí, které vyžadují pozornost.
Výzkumní pracovníci Georgia Tech University vyvinuli simulátor, který má pomoci operátorům chemických procesních závodů lépe porozumět bezpečnostním problémům.
Strana 1 z 2