5 zásad cybersecurity aneb jak na PLC přes internet bezpečně

5 zásad cybersecurity aneb jak na PLC přes internet bezpečně

Digitalizace procesů, data v cloudu nebo přístupy na dálku přes internet jsou dnes novým standardem. Bojíte se digitálních hrozeb? Tlačí vaše IT na standardy kyberbezpečnosti? To je dobře. Hackerskými útoky už nejsou ohrožené jen bankovní instituce nebo velké korporace, ale i střední výrobní firmy.

Nejde přitom jen o data finančního oddělení nebo citlivé personální údaje. Čím víc je vaše řízení závislé na práci s výrobními a technologickými daty, tím víc musíte dbát na IT bezpečnost. V ohrožení může být vaše know-how i plynulost výroby.

Proč IT nepovolí jednoduchá řešení

Jak má bezpečná konektivita vypadat, si ukážeme na příkladu vzdálené správy pomocí průmyslových routerů Ewon.

Obecně pro přístup na vzdálený počítač samozřejmě můžete použít nějaký jednoduchý free program. Pro domácí užití je vám to možná jedno, ale znamená to nebezpečné otevření brány vaší sítě do nekonečných internetových vod, tedy i všem potenciálním hrozbám z vnějšku.

Ve firmě vám to proto žádné soudné IT oddělení nepovolí. Bude po právu vyžadovat dodržení bezpečnostních standardů, bez kterých do sítě nikoho nepustí.

smelik obrazek do clanku

5 prvků bezpečného vzdáleného přístupu na PLC

Proto když vybíráte nástroj pro vzdálenou správu řídicích systémů ve výrobě, zaměřte se na několik bezpečnostních prvků. Těmi nejdůležitějšími jsou příslušné certifikace, možnost vícefaktorového ověřování uživatelských účtů, pokročilá správa hesel (a jejich poctivé používání), cílení na konkrétní IP adresy a zpětná dohledatelnost jednotlivých logů.

Co přesně tyto prvky obnáší a jak se podílí na kyberbezpečnosti vaší sítě? Jak vzdálenou správu řídicích systémů zavést ve vašem podniku bezpečně, s požehnáním IT oddělení, ale rychle a bez nutnosti jejich složitých zásahů? Přečtěte si celý článek.

FOXON - Být první volbou i poslední šancí

Prodáváme a opravujeme díly průmyslové automatizace. Diagnostikujeme a školíme průmyslové komunikace. Realizujeme projekty internetu věcí v průmyslu. 

www.foxon.cz