Siemens otevírá centrum pro obranu kritické infrastruktury v Kanadě

Siemens otevírá centrum pro obranu kritické infrastruktury v Kanadě

Otevřením Centra obrany kritické infrastruktury ve Frederictonu v kanadském státě New Brunswick rozšířila společnost Siemens svou globální nabídku v oblasti kybernetické bezpečnosti. Centrum je prvním zařízením svého druhu, v němž se Siemens cíleně věnuje ochraně kritické infrastruktury se zaměřením na provozní technologie (OT).

Centrum bude poskytovat široké spektrum služeb od poradenství až po tzv. řízené služby a výzkum. Tým kybernetických specialistů zde bude řešit potřeby kybernetické a fyzické bezpečnosti v Kanadě i projekty z USA a Evropy a na Blízkém východě.

„S nebývalým rozvojem digitalizace roste i počet kybernetických útoků,“ uvedl Faisal Kazi, prezident a generální ředitel společnosti Siemens Canada. „Ve společnosti Siemens si uvědomujeme rostoucí potřebu kybernetické bezpečnosti. Jsme proto rádi, že můžeme oznámit rozšíření našich aktivit v New Brunswicku o Centrum obrany kritické infrastruktury. Je zaměřeno na obranu kritické infrastruktury, zejména v segmentu provozních technologií (OT).“

Koncern Siemens AG spustil svůj program kybernetické bezpečnosti již v roce 1986 a stal se tak jednou z prvních firem podporujících komplexní přístup v této oblasti. V současné době provozuje pět globálních bezpečnostních center a zaměstnává 1.300 specialistů na kybernetickou bezpečnost, kteří pracují na zabezpečování infrastruktury společnosti Siemens a jejích zákazníků.

„Výsledkem úzké spolupráce mezi provozovateli veřejných služeb a výzkumem jsou inovativní metody, které zajišťují odolnost kritických infrastruktur vůči kybernetickým útokům,“ dodal dr. Andreas Kind, viceprezident pro kybernetickou bezpečnost společnosti Siemens Technology.

Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby.

 

www.siemens.cz