Manažer pro strategii a marketing v oblasti dopravy pro region EMEA ve společnosti Rockwell Automation Dominique Scheider vysvětlil, proč je inteligentní výroba pro obří továrny na baterie klíčová.

5G mobilní síť přinese výhody nejen technologickým firmám. Díky ní totiž mohou společnosti výrazně zrychlit náročné výrobní, logistické i interní procesy a rutinní výměnu dat. Rychlý přenos dat mimo jiné otevírá dveře umělé inteligenci a pomalu se rozvíjející disciplíně v medicíně – „telechirurgii“, tedy roboticky asistované chirurgii na dálku. Členové Asociace pro aplikovaný výzkum (AAVIT) kvitují výhody sítě páté generace na všech frontách podnikatelského spektra. 

Odolnost výroby při pandemii COVID-19 vede k potřebě větší kybernetické bezpečnosti.

Digitální transformace je natolik rozsáhlé a aktuální téma, že lze mnohým výrobcům odpustit neochotu do něj vstoupit, natož skočit oběma nohama. Přes všechnu tuto nejistotu existují ale někteří odvážní uživatelé, jako například Kraft Heinz a AB-InBev, kteří digitální transformaci zkoumají a začínají využívat její možnosti.

Společnost Siemens uspořádala v rámci veletrhu SPS svůj vlastní virtuální projekt pod heslem „Nekonečné možnosti z nekonečných dat“ (Infinite opportunities from infinite data). Využila tak tuto příležitost k prezentaci nových produktů, služeb a řešení z portfolia Digital Enterprise, které zákazníkům z výrobního a procesního průmyslu umožňují reagovat na stále rychleji se měnící požadavky a podmínky trhu. Za tímto účelem kombinuje Siemens prvky z reálného a digitálního světa. Průmyslové podniky tak mohou využívat výhod automatizace, elektrifikace a digitalizace, aby mohly jednat flexibilně i udržitelně a zároveň ve velké míře využívat získaná data.

Strana 1 z 26