Průmyslový internet věcí

Práce v Továrně 4.0

červenec 04, 2022
Na čerpací stanici najdete místo benzínu elektřinu. Auta sama projíždějí dopravními zácpami a továrny vždy vědí, kde jsou součástky, materiál a náhradní díly do výroby. Náhradní díly se objednají samy a stroje si umí zavolat servisního technika. I takhle může…
Organizace využívající Průmysl 4.0 s okrajovými („edge“) technologiemi získávají výhody, jako jsou nižší náklady, vyšší rychlost, snadnější řešení problémů a další.
Díky průmyslovému internetu věcí (IIoT) firmy digitálně transformují obchodní strategie a procesy, aby lépe sloužily zákazníkům a byly v globálním prostředí konkurenceschopnější.
Cestou je analýza zvýšené produktivity pomocí chytré technologie pro monitorování zařízení.
Dostupná řešení IIoT využívají inteligentní routery a související cloudové služby.
Digitalizace je jedním z módních výrazů současnosti, slyšíme o ní všude kolem nás. Jak ale skutečně proměňuje svět a jak se to projevuje v oborech jako zdravotnictví, průmysl, stavebnictví nebo zemědělství? A co digitalizace přinese v blízké budoucnosti? Na to se v textu níže…
Průmyslový internet věcí slouží jako páteř pro Průmysl 4.0, chytrou výrobu, umělou inteligenci, strojové učení, rozšířenou realitu, virtuální realitu, digitální dvojčata, digitální vlákna, velká data, analytiku, cloud a edge computing.
Strana 1 z 8