Konference Moderní technologie v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, která se chystá na 16. září v Brně a stejně tak v rámci hybridního zpracování on-line, si klade ambiciózní cíl. Organizátoři by na své tradiční akci letos chtěli představit několik technologických trendů, které jsou daleko častěji spjaty s obory jako je automotive či jiná strojírenská odvětví. I přesto mají svůj neskutečný potenciál v oboru výroby potravin a léčiv.

Nominováno bylo přes 4 400 společností z více než 100 různých zemí.

Technologie budoucnosti zahrnují elektromobilitu, komerční bezpilotní letouny a IoT aplikace. V současnosti těží z vybudovaných inženýrských sítí.

Cloud computing se stal samozřejmou součástí moderního technologického světa. Poptávka po cloudu každoročně výrazně roste a podle předpovědi IDC by letos měla vzrůst o dalších 30 %. Zájem o něj zvýšila jednak pandemická situace a potřeba rychlého přechodu na vzdálený přístup k datům a aplikacím, ale i snadný přístup k pokročilým technologiím, které jsou s cloudem spojené.

Nabízejí bezdrátové technologie založené na internetu věcí, určené pro městské, domovní a bytové senzorové sítě, něco i pro průmyslové uživatele? A co 5G?

Strana 1 z 3