Stovky ušetřených kroků, okamžité zvýšení efektivity všech pracovišť, snížení skladových zásob, zlepšení interní komunikace a rychlejší změnová řízení. To je jen několik příkladů, které mají velký vliv na produktivitu a celkovou nákladovost zakázky. V době COVID-19 krize se vyplatí více než jindy investovat do snížení nákladovosti pomocí automatizace procesů a postupů.

Míříme za hranice. I Slovensko nyní musí počítat ztráty a je otázkou, jak se podepíší pod postupné prosazování Priemyslu 4.0 do výroby. A pozor, kromě pořadatele na Vás budou všichni mluvit častěji slovensky. To však neznamená, že to nemusí být inspirace i pro český průmysl, který vstup na akci zakázán rozhodně nemá! Zkuste však klidně doporučit i svým kolegům na Slovensku!

Tak jako všechna odvětví hospodářství, i průmyslové podniky hledají stále cestu, jak optimalizovat svou výrobu. A Narrow Band IoT je neprávem opomíjená možnost, jak jednoduše, rychle a levně přidat do výroby prvek, který zamezí zbytečným odstávkám, odhalí slabé články provozu a ochrání drahé přístroje.

Události posledních dní nenechávají nikoho na pochybách, že tuzemský průmysl čekají změny. Ti, pro které nebude dopad COVID-19 likvidační, musejí počítat s tím, že do starých kolejí už se nic nevrátí a budou muset na vzniklou situaci reagovat. Pokud něco současná situace ukázala, tak především fakt, že současné zavádění Průmyslu 4.0 nešlo u řady firem až na dřeň. Udržení konkurenceschopnosti proto bude v následujících letech více než kdy jindy záviset na investicích do automatizace, rozumné diverzifikaci výroby a regionální soudržnosti.

Nejen celá společnost čelí velké zkoušce. Výroba bude muset také reflektovat dny, které jsme všichni zažívali, zažíváme a ještě chvíli budeme. Většina našich akcí v posledních týdnech jsme zrušili, téma moderních technologií pro výrobu bereme jako stále důležité. Je těžké predikovat, zda bude reálné, bezpečné i moudré sejít se osobně. Program pro moderní výrobu jsme tedy připravili on-line formou webináře. Můžete jej stále získat ze záznamu!

Strana 1 z 8