Softwarovou umělou inteligenci (AI) lze využít k tomu, aby roboty sloužily k malosériové výrobě a velkosériové automatizaci.

Automobilový průmysl prošel v posledních letech působivou proměnou. Jednání a transakce, které se tradičně uskutečňují v autosalonech, lze provádět online. Vozidla se připojují k internetu a díky autonomní technologii mohou jezdit sama. Pod rostoucím tlakem na investice do elektromobilů a upřednostňování udržitelnosti se mění celé obchodní modely.

Firmy v České republice kralují v rychlosti zavádění umělé inteligence (AI). Mnohdy však zůstávají pouze na úrovni experimentování. Ke strategické implementaci napříč organizací jim často chybí správně nastavená prvotní infrastruktura nebo dostatečná datová základna. Na tento komplexní proces, včetně finální implementace AI napříč celou organizací, se zaměřuje společnost DNAi. Díky tomuto holistickému přístupu a detailnímu sběru vstupních dat získávají její klienti z oblasti průmyslu, vzdělávání i zdravotnictví unikátní nástroj, který jim umožňuje hledat souvislosti tam, kde je dosud neviděli.

Použití umělých neuronových sítí (Artificial Neural Networks – ANN) pro řídicí systémy, nelineární systémy, simulaci časově optimálních řídicích prvků a pro modely řízených systémů (zařízení) založených na ANN.

Technologie počítačového vidění na bázi umělé inteligence mohou výrobcům přinášet výhody, jako je zvýšení doby provozuschopnosti, využití preventivní údržby a další přínosy.

Strana 1 z 12