Mladá, ale přesto zkušená firma TASTY AIR je týmem profesionálů dohromady s více než 40letou praxí v oblasti vývoje aplikací a her. Ve svém podnikání úročí praxi z herního a filmového prostředí a předává tyto zkušenosti do prostředí B2B. Za přidanou hodnotu TASTY AIR považuje obrovské zkušenosti s nejmodernějšími technologiemi, enginem Unity 3D a optimalizací VR a AR scén tak, aby byli přístupné komukoliv a na jakémkoliv zařízení. O možnostech využití a funkčnosti jejich řešení jsme hovořili s jejím CEO, Matějem Rejnochem. 

Události posledních dní nenechávají nikoho na pochybách, že tuzemský průmysl čekají změny. Ti, pro které nebude dopad COVID-19 likvidační, musejí počítat s tím, že do starých kolejí už se nic nevrátí a budou muset na vzniklou situaci reagovat. Pokud něco současná situace ukázala, tak především fakt, že současné zavádění Průmyslu 4.0 nešlo u řady firem až na dřeň. Udržení konkurenceschopnosti proto bude v následujících letech více než kdy jindy záviset na investicích do automatizace, rozumné diverzifikaci výroby a regionální soudržnosti.

Aplikace EcoStruxure Augmented Operator Advisor rozšiřuje pohled operátora – na rozváděč, výrobní linku nebo výrobní proces – doplněním kontextu provozních informací v reálném čase. Rapidně snižuje náklady na údržbu a zároveň reálně zvyšuje efektivitu výroby.

Průmyslové firmy v Česku našly nový způsob, jak zmírnit dlouhodobý nedostatek zaměstnanců v době, kdy dvě pětiny učňů pracují po škole mimo svůj obor a je stále složitější udržet přirozenou generační výměnu v technických profesích. Chybějící profesionály umí firmy do určité míry nahrazovat rozšířenou realitou, která umožní i poučeným laikům vykonávat činnosti, k nimž nemají plnou kvalifikaci. Stačí k tomu tablet s kamerou, který doplňuje reálně snímané prostředí o konkrétní pracovní pokyny pro úspěšné zvládnutí úkolu. Rozšířená realita současně zvyšuje zastupitelnost pracovníků během dovolených a nemocenských a je zároveň technologickou reakcí na vysokou fluktuaci pracovníků ve výrobních firmách.

Využívání simulace pro návrh závodu, validaci systému automatizace procesů a školení operátorů přispěje k optimalizaci operací závodu. 

Strana 1 z 3