Edge computing - Vše o průmyslu

Budoucnost průmyslové automatizace spočívá v okrajových řídicích prvcích, které jsou kombinací funkce PLC/PAC a výpočetních schopností k poskytování analytiky na okraji a reakcí na zjištění v reálném čase.

Organizace využívající Průmysl 4.0 s okrajovými („edge“) technologiemi získávají výhody, jako jsou nižší náklady, vyšší rychlost, snadnější řešení problémů a další.

Mnoho firem uvažuje o možnostech a způsobech, jak začlenit do své každodenní praxe technologie asistované/augmentované (AR) a virtuální reality (VR), které nyní pronikají na podnikový trh. Průmyslová odvětví od zdravotnictví po výrobu a stavebnictví nacházejí v těchto stále sofistikovanějších technologiích velkou pomoc při optimalizování procesů, práci, komunikaci s terénními pracovníky, zvyšování zabezpečení a školení.

Co bude dál ve světě edge computingu? Odborníci zkoumají šest hlavních otázek, kterým budou muset šéfové IT porozumět a řešit je. Gordon Haff, technologický evangelista ve společnosti Red Hat, se na tyto klíčové trendy edge computingu, které byste měli sledovat, blíže podíval.

Předpovídat budoucí trendy není snadné. Svět technologií, výzvy společností i nepředvídatelnost spotřebitelských trendů se vyvíjí velmi rychle. Tento status quo narušují pouze inovace, které předbíhají dobu nebo jejichž trh se právě nyní formuje. Na základě aktuálního stavu, který pozorujeme v chování podniků a spotřebitelů, se nyní pokusíme předpovědět, kam se firemní technologie v letošním roce vydají.

Strana 1 z 6