Edge computing - Vše o průmyslu

Při zavádění průmyslového edge computingu existuje několik způsobů, jak podpořit konvergenci informačních a provozních technologií (IT/OT).

Díky technologii 5G a mobilnímu edge computingu pociťují majitelé firem, manažeři výrobních závodů a řídící technici výhody transformace tradičních manuálních procesů na automatizovaná a efektivní technologická řešení.

Společnost Siemens představila nový systém Industrial Edge Management pro optimální správu licencí i nová zařízení a aplikace. V rámci trvalého rozvoje platformy Industrial Edge tak nabízí řešení, která podporují integraci provozních (OT) a informačních technologií (IT) v průmyslové výrobě a umožňují tak bezproblémový tok dat z provozu do cloudu.

Edge computing může pomoci zjistit stav zařízení, stroje, linky, a dokonce i stavu závodu, což může pomoci identifikovat příležitosti pro OEE.

O průmyslových datech z výroby koluje tolik informací, že nikoho nepřekvapí myšlenka, že jsou opravdu stěžejním palivem průmyslu. Jak se však vyznat v přehršli technologií, které jsou v současnosti dostupné? Radek Hofírek, produktový manažer společnosti Siemens a odborník na edge computing, nabízí pohled do tajů IT technologií na hraně či okraji.

Strana 1 z 7