Frekvenční měniče - Vše o průmyslu

Často opomíjeným jevem, který má za následek poškození izolovaných i neizolovaných ložisek elektromotorů řízených frekvenčními měniči, je nedodržení zapojení měničů dle  projektové dokumentace (nedostatečný průřez vodičů, uzemnění, ekvipotenciální pospojování, aj.). Příčinou poškození ložisek je průchod elektrického proudu. Odhalení problémů a jejich možných příčin je v článku provedeno metodami vibrodiagnostiky a elektrodiagnostiky. Z prediktivního hlediska je vhodné pravidelné sledování opotřebení ložisek metodami technické diagnostiky, použití izolovaných ložisek v elektromotorech a dodržení zásad pro připojení pohonů k frekvenčním měničům.

Potřebujete řídit otáčky motoru ve vaší aplikaci a nemáte dost prostoru? Nová řada frekvenčních měničů DM1 je tu pro vás a vyřeší váš problém.

Při programování frekvenčních měničů (VFD) pro většinu průmyslových aplikací jsou k ovládání motoru potřeba pouze nejzákladnější nastavení. Pochopte změny těchto 5 níže popsaných parametrů VFD, abyste optimalizovali jejich programování.

Frekvenční měnič Altivar Process 600 od společnosti Schneider Electric je moderní zařízení určené k optimalizaci vodárenských procesů. Díky tomu že efektivně monitoruje a řídí procesy probíhající za frekvenčním měničem, dosahuje vyšší míry provozní spolehlivosti a energetické účinnosti. Pokročilý monitoring chrání nejen motor, ale i celý proces běžící za motorem. Odborníci vyzdvihují jak jeho bezpečnostní prvky proti kybernetickým útokům, kdy měnič získal certifikaci Achilles Level 2, tak mimořádnou šetrnost – organizace Solar  Impulse  ho ocenila  jako  1 z 1 000 nejšetrnějších řešení pro naši planetu. Využití má především v oblasti vodního hospodářství, například v čistírnách odpadních vod.

Frekvenční měniče poskytují lepší způsob, jak řídit spotřebu elektrické energie a vody. 

Strana 1 z 2