10 nejčastějších chyb v PROFINETu, které zdržují výrobu

10 nejčastějších chyb v PROFINETu, které zdržují výrobu

Technici firmy Procentec a FOXON sepsali chyby, které často vídají v průmyslové komunikaci u zákazníků, do přehledného e-booku. Co strana, to chyba, která způsobuje zbytečné prostoje a znamená tak nečekané výdaje. Které z nich děláte taky?

10 chyb, které už dál dělat nemusíte

  • Víte, jak přesně pracovat s PROFINET kabely?
  • Jaké náhradní díly vedete na vlastním skladě?
  • Používáte manažovatelné nebo nemanažovatelné switche?
  • Jak poznáte, které IP adresy v síti jsou obsazené?

V příručce je přehledně popsáno 10 konkrétních chyb v instalaci a používání PROFINET sítí a jak se jim vyhnout. Také obsahuje příběhy z praxe a přirovnání, díky kterým situace pochopí i začátečník.

„Pod bod 4 a 5 bych se rovnou podepsal, šetřit se opravdu nevyplácí. Často v provozu od údržbářů slýchám, nejsem blázen, abych něco takového kupoval. A pak se diví, že linka padá,“ popisuje technik Jarda.

Stáhněte si e-book zdarma (a bez zadávání e-mailu)

„Základní pravidla práce s PROFINETem by měl mít každý síťový technik neustále na paměti. Naučit se ale dobře znát nový komunikační protokol může trvat třeba i tři čtyři roky. Zákazníkům proto doporučuju stranu 3 vytisknout a pověsit na viditelné místo, ať mají hlavní tipy pořád na očích,“ říká David, který pracuje na technické podpoře FOXONu.

Kolik z těchto deseti chyb děláte taky?

Celý e-book najdete zdarma je stažení na blogu firmy FOXON.

FOXON - Být první volbou i poslední šancí

Prodáváme a opravujeme díly průmyslové automatizace. Diagnostikujeme a školíme průmyslové komunikace. Realizujeme projekty internetu věcí v průmyslu. 

www.foxon.cz