3Dwiser roste díky šíři nabídky pro podniky a profesionály

Tomáš Soóky, jednatel společnosti 3Dwiser Tomáš Soóky, jednatel společnosti 3Dwiser

Společnost 3Dwiser za rok 2021 poprvé v historii překročila obrat 100 milionů korun. Jde o 40% nárůst obratu oproti předchozímu roku. Firma dále rozšířila svůj tým i nabídku v oblastech 3D tisku a 3D skenování. V rámci skupiny Admasys International chce zacílit na nové trhy.

„Poslední dva roky ukázaly, jak důležité je umět se přizpůsobit náhlým změnám podmínek. Naučit se těžit z výhod moderních 3D technologií, které přinášejí výrobě až nečekanou pružnost a možnost reagovat doslova ze dne na den,“ připomíná Tomáš Soóky, jednatel společnosti 3Dwiser. „Vsadili jsme na unikátní šíři nabídky technologií a služeb pro podnikové zákazníky a profesionály. Ti už vědí, že ať aditivní výrobu teprve zavádějí, nebo už rozšiřují, vždy jim doporučíme přesně tu technologii, kterou v dané chvíli potřebují. Pomáháme jim růst i v nejistých dobách. A velmi rychle rosteme sami.“

V předchozích třech letech růst společnosti 3Dwiser kontinuálně zrychloval: Z 63,1 milionu korun v roce 2019 na 71,6 milionu v nelehkém pandemickém roce 2020. Předběžný obrat za rok 2021 už činí 100,2 milionu korun, tedy 40% meziroční nárůst.

Na vývoj trhu reaguje i mezinárodní skupina Admasys International, ve které jsou český 3Dwiser spolu s maďarským FreeDee nejvýznamnějšími partnery. Po dřívější expanzi na Slovensko došlo k založení nové dceřiné společnosti v Rumunsku. Intenzivně pokračují také jednání o akvizičních příležitostech a rozšíření nabídky o další inovativní 3D technologie.

„Každý den se můžeme přesvědčit o zcela nových možnostech, které 3D tisk přináší firmám v Česku i ve střední Evropě. Pomáhá s výzkumnými projekty, vývojem výrobků a zdravotnických pomůcek, s průmyslovou výrobou, o víceoborovém vzdělávání na všech stupních škol nemluvě,“ doplňuje Tomáš Soóky. „Máme ověřeno, že tam, kde už na aditivní výrobu vsadili, jsou více než spokojeni s výsledky. Už vědí, že 3D tisk v průmyslu není hračka ani drahý špás, ale především šikovný a univerzální nástroj, který se vyplácí a při uvážlivém nasazení i velmi rychle vrací. Jsou také vidět rozdíly v jednotlivých zemích. Třeba, jak znatelně se 3D tisk rozšiřuje v největších českých průmyslových podnicích v posledních dvou letech. Mám důvody věřit, že k tomu nemálo přispíváme.“

3Dwiser

Společnost 3Dwiser vznikla v roce 2014 s cílem nabídnout profesionální a specializované služby náročným zákazníkům a firmám na dynamicky se rozvíjejícím trhu 3D technologií. Mezi naše klienty patří široké spektrum společností – od designérů a návrhářů přes architektonické ateliéry a konstrukční týmy až po univerzity, automobilky a výrobní závody. V soutěži Deloitte Technology Fast 50 CE 2019, která oceňuje nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě, jsme se umístili na 6. místě v Česku (a 13. celkově).

 

www.3dwiser.com