8 věcí, na které se zaměřit při výběru bezpečnostních mříží

8 věcí, na které se zaměřit při výběru bezpečnostních mříží

Když se v dnešní době mluví o zabezpečení objektů, zpravidla se mluví o automatických systémech, alarmech a kamerách, které monitorují objekty a v případě potřeby vás upozorní na neobvyklou situaci. Fyzické bariéry přitom daleko lépe splňují požadavek bezpečnosti, protože nezvanou návštěvu zastaví nebo alespoň zpomalí.

Bezpečnostní mříže brání majetek nonstop

Mříže vyráběné na míru, které na českém trhu najdete pod značkou Minirol, mají své uplatnění v komerčním i soukromém sektoru. Lze je použít na výlohy, vstupy do obchodů, vjezdy do garáží, okna, dveře i balkony. Při výběru kvalitních mříží se proto zaměřte na těchto 8 parametrů:

 1. Typ stavebního otvoru

  To je první věc, kterou bude potřebovat dodavatel vědět. Přeci jen parametry výlohy obchodu jsou specifické a nedají se srovnat například s balkonem.
 2. Typ mříže

  Jsou stavební otvory, na které stačí namontovat pevnou mříž, ale je celá řada dveří, vstupů a vjezdů, kde je nutné mít otvíravou, ideálně automatickou rolovací mříž jako z nabídky značky Minirol.
 3. Rozměry

  Každý z typů rolovacích mříží má svá omezení týkající se rozměrů, která budou zajímat především klienty poptávající mříže pro komerční účely.
 4. Materiál

  Při výběru mříže vám doporučujeme zajímat se o materiál, ze kterého je vyrobena. K nejvhodnějším patří ocel a hliník, které zaručí odolnost, ale zároveň i lehkost celé mříže.
 5. Ovládání

  Tato položka je důležitá pouze v případě rolovacích mříží, které už se standardně dodávají s elektrickým ovládáním. Problém není ani dálkové ovládání, klíčový spínač nebo různé čtečky.
 6. Barevnost

  V případě mříží se už dávno nemusíte spokojit s vizuálem samotného materiálu. Například výrobce mříží Minirol nabízí lakování do všech odstínů RAL, abyste ji mohli přizpůsobit exteriéru domu nebo designu prodejny.

  mrize 2
 7. Montáž

  Samotnou instalaci by měla provádět zkušená firma, která tak bude řešit i záruku. Dopředu se také zajímejte o to, co samotná montáž obnáší. Rolovací mříže Minirol například nevyžadují velké stavební úpravy kolem otvoru.
 8. Servis

  Zeptejte se i na podmínky záručního a pozáručního servisu, abyste měli představu, za které úkony budete platit a které jsou součástí záruky. Na vybrané produkty Minirol výrobce poskytuje záruku 5 let.

Máte další otázky k rolovacím bezpečnostním mřížím? Více informací najdete přímo na webu značky Minirol, kde si můžete zažádat o cenovou nabídku.

Továrna

Původní Továrna periodicky mapovala vždy monotématicky různé segmenty tuzemského i světového průmyslu.

www.itovarna.cz