Aircraft Industries zavedl novou infrastrukturu založenou na technologiích VMware

Aircraft Industries zavedl novou infrastrukturu založenou na technologiích VMware

Kunovická společnost AircraftIndustries, jediný český výrobce dopravních letadel s více než osmdesátiletou tradicí, zavedla tento rok novou hyperkonvergovanou infrastrukturu (HCI) založenou na technologiích VMwarevSphere 6.7 a VMwarevSANEnterprise. Nová infrastruktura pokrývá tři redundantní datová centra a kromě dostatečné výkonnosti a kapacity vyřešila i odolnost vůči krizovým stavům v jednotlivých datových centrech.Výrobní procesy v AircraftIndustries jsou nyní bezpečnější, rychlejší a přesnější a firma je navíc připravena na další rozvoj.

„Firmy často řeší potřebu modernizace zastaralého podnikového datového úložiště a datového centra. Úvahy by ale měly jít směrem ke skutečné digitalizaci – jak IT může podpořit obchodní činnost firmy,“ vysvětluje Eliška Jirovská, Country Manager společnosti VMware pro Českou republiku a Slovensko. „Společnost AircraftIndustriesse vydala právě touto cestou a nyní je díky své digitální infrastruktuře připravena na budoucnost. A pro případ potřeby má možnost snadno navýšit kapacitu s minimálními investicemi.“

Řešení VMwarevSphere 6.7 a VMwarevSANEnterprise bylo implementováno jako součást nové digitální infrastruktury, která pokrývá tři redundantní datová centra. Kromě dostatečné výkonnosti a kapacity se navíc vyřešila odolnost vůči krizovým stavům v jednotlivých datových centrech jako je požár, výpadek elektrické energie nebo povodeň, a to bez nutnosti vytvářet složité disasterrecovery procesy.Technologie vSphere a vSAN zefektivnily chod IT a zajistily bezpečnost klíčových dat společnosti.

„Základním předpokladem bezproblémového provozu letadel je bezpečnost během výrobního procesu a její dostatečná kapacita. Bezpečnostní schopnosti a kapacita předchozí IT infrastruktury však byly značně omezené a bránily dalšímu růstu společnosti,“ shrnuje Pavel Struhár, vedoucí oddělení IT v AircraftIndustries.„Díky společnosti VMware je infrastruktura pro IT systémy bezpečnější a reaguje na potřeby společnosti.“

Velkou výhodou nové hyperkonvergované infrastruktury je také možnost individualizace výkonnosti a zabezpečení dat dle typu důležitosti IT systémů a aplikací bez nutnosti složité rekonfigurace či dodatečných investic. Díky tomu může firma reagovat na aktuální či budoucí potřeby.

Společnost AircraftIndustries dodává svým zákazníkům letouny špičkové kvality umožňující bezpečnou, spolehlivou a včasnou leteckou přepravu osob i nákladu. Je to jediný český výrobce dopravních letadel s více než osmdesátiletou tradicí. V současné době zaměstnává přes 1000 lidí. Hlavní obchodní činnost zahrnuje vývoj, výrobu a prodej dvou typů turbovrtulových letounů L 410, jejich servis a údržbu. Firma také provozuje malé soukromé mezinárodní letiště a střední leteckou školu. Její letouny s úspěchem využívají soukromé letecké společnosti, vládní a nevládní organizace, vzdušné síly a aerokluby ve více než 50 zemích pěti kontinentů.

Továrna

Původní Továrna periodicky mapovala vždy monotématicky různé segmenty tuzemského i světového průmyslu.

www.itovarna.cz