Brněnská pobočka ABB dodala řídicí systém a rozváděče pro spalovnu v Londýně

Brněnská pobočka ABB dodala řídicí systém a rozváděče pro spalovnu v Londýně

Londýnská spalovna LondonEnergy obsluhující téměř 2 miliony lidí a využívající odpad k udržitelné výrobě energie prodlužuje zařízením od ABB svou životnost a zvyšuje výkon. Dodávka řídícího systému a rozváděčů UniGear z Brna pokrývá provoz 4 starších a jednoho nového generátoru. Sofistikovaná zakázka se řadí k dalším mezinárodním projektům, které vytvářejí nová pracovní místa. Aktuálně brněnské ABB hledá desítky nových kolegů na pracovní pozice - od inženýrů řídících systémů, projektantů a projektových manažerů po elektromechaniky a operátory výroby.

Komplexní systém Zenon ZEE600 nyní řídí pět generátorů v londýnské spalovně odpadů provozované společností LondonEnergy. Celkový výkon spalovny odpadu společnosti LondonEnergy je srovnatelný s jednou z turbín obří přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Ve srovnání se spalovnou odpadů v Brně je ta londýnská přibližně čtyřikrát větší.

„Zakázka je zatím nejsložitější dodávkou jednotky digitálních systémů, kterou jsme z Brna realizovali,“ uvedl ředitel jednotky Digitální systémy Oleksiy Melnyk a dodal: „Původní historické řídící centrum obsahující plechové panely s množstvím diod, ampérmetrů, přepínačů a dalších nahradilo díky systému Zenon ZEE600 pouze několik monitorů.“ ABB zakázku dodává jako součást dodávky významného britského kontraktora, společnosti Hornbill.

Rozsáhlý brněnský závod ABB, který je v provozu již 135 let a zaměstnává téměř 2000 lidí, tvoří sedm samostatných jednotek ve dvou areálech. Patří sem i největší závod na výrobu vysokonapěťových rozváděčů v Evropě.

ABB

Společnost ABB je lídrem v oblasti inovativních technologií, jenž v úzce spolupracuje se zákazníky z oblasti energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury, čímž utváří budoucí podobu digitalizace průmyslu a zajišťuje tvorbu hodnoty.

www.abb.cz