Co takhle drink od KUKA robota barmana?

Plně automatický barmanský systém Plně automatický barmanský systém

Díky speciálnímu příslušenství může neúnavný barman nalít až 20 sklenic piva za minutu – bez rozlití jediné kapky. V plně automatickém barmanském a míchacím systému připravuje robot KUKA nápoje přesně a spolehlivě stejně jako člověk.

Na skleničku do robotického baru

Společnost BAIER Engineering vyvinula první plně automatický mobilní barmanský systém na světě. Je výsledkem spolupráce s Aalen University a odborníky z nápojového průmyslu. Jako barman se používá robot KUKA KR 16 z řady KR CYBERTECH, který obsluhuje a vybírá platby. „Automatický barman je poutačem a profesionálem zároveň,“ uvádí Thomas Baier, zakladatel a generální ředitel BAIER Engineering, když popisuje charakteristiky profesionálního robota.

Robot KUKA míchá koktejly

Software a technologie pro barmanský systém jsou od BAIER Engineering, robot od společnosti KUKA. Jakmile je objednávka zadána přes dotykovou obrazovku, robot uchopí příslušnou sklenici, kterou naplní a podá nápoj u přepážky. Koktejly, točené pivo, nealkoholické nápoje – nabízený sortiment lze individuálně programovat podle události. Platba se provádí pomocí speciálních čipových karet, které robot současně používá ke kontrole věku hosta.

KUKA Schank Roboter 02 300dpiRobot KUKA v roli barmana, který připravuje koktejly

Barman je okamžitě připraven

Výhody barmanského systému jsou jasné. Automatického člověka lze použít jako barmana nepřetržitě a bez ztráty výkonu. Ať už se jedná o tři dny na veletrhu nebo při noční směně na firemní akci. „Náš robot barman míchá koktejly a nalévá pivo přesně podle míry. Funguje to čistě, spolehlivě a efektivně,“ vysvětluje Baier. Barmanský systém je velmi mobilní, celý je umístěn na jednonápravovém přívěsu. Chlazené úložiště je integrované a je nutné pouze připojení ke zdroji energie. Díky konstrukci přívěsu je zajištěna také provozní bezpečnost. Robotický bar lze použít pro všechny druhy příležitostí - od cateringových akcí až po speciální oslavy a dokonce i festivaly.

Více informací na www.kuka.com.

KUKA Robotics

Společnost KUKA AG je v celosvětovém měřítku jedním z vedoucích dodavatelů v oblasti robotiky, techniky zařízení a systémové techniky a je také průkopníkem koncepce Průmysl 4.0.

https://www.kuka.com/cs-cz