Efektivnější podnik? Šetrné řízení zdrojů a méně plýtvání

Efektivnější podnik? Šetrné řízení zdrojů a méně plýtvání

Manutan, který je předním dodavatelem produktů a služeb pro výrobu, sklad, dílnu nebo kancelář, nabízí průmyslovým firmám nejen řešení podporující štíhlou výrobu, ale také optimalizaci nákupních procesů pomocí efektivního E-Procurementu.

Česká společnost Manutan patří do francouzského holdingu Manutan International, který zaměstnává 2 200 lidí a působí v 17 evropských zemích. Manutan nabízí produkty a řešení nejen pro kanceláře, sklady a dílnu, ale také v oblasti BOZP a PO, hygieny a úklidu nebo obalů a obalové techniky. V e-shopu má 40 000 produktů od 250 dodavatelů včetně vlastní privátní značky.  Z moderního logistického centra v Ostravě-Třebovicích, které má kapacitu 12 000 m2, dodává produkty také na slovenský, polský a maďarský trh.

Krok za krokem

Každý výrobní proces obsahuje činnosti, které vytvářejí skrytý nebo zjevný odpad. Použitím výrobních systémů Lean je možné snížit plýtvání a zlepšit ergonomii a podmínky pracovních prostor, a tím zvýšit motivaci a produktivitu zaměstnanců. Produkty a řešení podporující štíhlou výrobu a eliminaci zbytečného plýtvání nabízí Manutan.

Produktivita začíná pořádkem, funkčním uspořádáním pracovního místa, využíváním standardizovaných procesů a neustálým zlepšováním. „Naše produktové a obchodní oddělení umí vybrat ty nejvhodnější nástroje pro dosažení těchto cílů. Díky široké škále produktů umíme zjednodušit každou činnost ve výrobním podniku včetně zlepšení produktivity a efektivity nákupu,“ říká Josef Mik, marketingový ředitel Manutan a dodává: „Náš tým neustále inovuje současné produkty a služby, abychom uspokojili nejen současné, ale i budoucí potřeby našich zákazníků.“

Katalog produktů Manutan tak nabízí řešení pro chytré skladování (např. kontejnerové regály, dílenské stoly), ochranu a prevenci (např. protiskluzové pásky, ochranné profily a bariéry), plánování a organizaci (např. mobilní stoly a stojany, magnetické tabule), ergonomii a podporu procesů (např. sorbenty, zvedací stoly, paletové vozíky), bezpečnost a zdraví (např. ochranné přilby, rukavice, protiskluzové rohože) nebo nakládání s odpady (např. kontejnery na tříděný odpad).

Zjednodušení nákupu

Kromě široké nabídky produktů a služeb pro strojírenský, automobilový, hutnický, zdravotnický nebo chemický průmysl, nabízí Manutan také unikátní řešení pro optimalizaci nákupního procesu prostřednictvím propojení e-shopu Manutan se systémem odběratelské firmy.

„Trendem posledních let v e-commerce službách pro B2B segment je digitalizace, automatizace a snižování nákladů. Prostřednictvím našeho E-procurement řešení pomáháme firmám optimalizovat a zjednodušovat celý proces elektronického nakupování. Týká se to hlavně nákupu nepřímého materiálu, který je většinou pro firmy obrovskou administrativní zátěží,“ říká Tomáš Střelský, ředitel společnosti Manutan.

manutan eprocurement 2

Tip odborníka: jak vybrat úhlovou brusku?

Pro drobné řezání plechů, menších kovových profilů a pro menší broušené plochy jsou vhodné kotouče o průměru 115 a 125 mm. Ve většině případů umožňuje konstrukce jednoruční držení. Pro broušení velkých ploch nebo řezání velkých kovových profilů se používají průměry kotouče 150, 180 a 230 mm. Kvůli bezpečnosti jsou řešeny pro držení oběma rukama. Pro velmi náročné a profesionální aplikace je vhodný příkon 1 000 a více wattů.

Lamelové kotouče jsou určeny pro rychlé a zároveň jemné plošné broušení s rychlým úběrem materiálu. Pro čištění ploch, hrubé obrušování či přípravu materiálu před svařováním se používají drátěné kotouče. K dělení plastů, oceli nebo hliníku slouží řezné kotouče. Na srážení hran nebo broušení svárů se využívají brusné kotouče.

Velmi důležité je zabezpečení brusky. Mezi bezpečnostní prvky patří antivibrační systémy zamezující nežádoucím vibracím, ochrana proti opětovnému zapnutí nebo systémy, které rozpoznají zaseknutí kotouče v materiálu. Dalšími parametry, které ovlivňují komfort při práci, jsou také hmotnost a ergonomie brusky.

Manutan

Česká společnost Manutan patří do francouzského holdingu Manutan International, který zaměstnává 2 200 lidí a působí v 17 evropských zemích. Manutan nabízí produkty a řešení nejen pro kanceláře, sklady a dílnu, ale také v oblasti BOZP a PO, hygieny a úklidu nebo obalů a obalové techniky. V e-shopu má 40 000 produktů od 250 dodavatelů včetně vlastní privátní značky Manutan.

 

www.manutan.cz