EPLAN platforma 2022 v předpremiéře!

Nová EPLAN platforma 2022 má zcela nové uživatelské rozhraní. Praktický multifunkční panel nástrojů s moderním pásem karet se flexibilně přizpůsobuje aplikaci Nová EPLAN platforma 2022 má zcela nové uživatelské rozhraní. Praktický multifunkční panel nástrojů s moderním pásem karet se flexibilně přizpůsobuje aplikaci

„Výkop“ proběhl na veletrhu Hannover Messe Digital Edition. Právě zde EPLAN představil první letmý pohled na nadcházející verzi svojí platformy – EPLAN Platforma 2022 – která má být uvedena na trh v létě. Ti, kdo očekávali jednoduchou aktualizaci, byli překvapeni! Za novou platformou EPLAN se skrývá nová a důkladně přepracovaná verze: jedná se o kompletní balíček, který se díky novému uživatelskému rozhraním překvapivě snadno používá a současně umožňuje plánování projektů na bázi pracovního toku, a to na nebývalé úrovni efektivity.

Hlavní inovací nové platformy EPLAN je zcela nové uživatelské rozhraní, které významně usnadňuje její použití. Důraz klade na jednoduchost a srozumitelnost, přičemž vzhled a funkce jsou založeny na nejmodernějších aplikacích pro mobilní zařízení a mezinárodně zavedených desktopových aplikacích. Variabilní karty umožňují uživatelům přímý přístup k důležitým a často používaným funkcím. Praktický multifunkční panel nástrojů s moderním pásem karet (ribbon) se flexibilně přizpůsobuje aplikaci, např. při přepnutí z 2D na 3D. Kombinuje také různá menu a panely nástrojů do jediného, což usnadňuje každodenní práci zkušeným uživatelům a současně umožňuje efektivní (opětovné) seznámení se softwarem. Kromě toho jsme zcela přepracovali uživatelské rozhraní pro práci ve 2D i 3D. Výsledkem je moderní aplikace s optimalizovaným vzhledem a ovládáním, v neposlední řadě také díky podpoře tmavých a světlých režimů. 

Silný výkon i pro rozsáhlé projekty

Zcela nový grafický engine pro 2D zajišťuje optimální výkon i pro rozsáhlé projekty. Zpracování dat je výrazně rychlejší, zvláště import souborů DXF a DWG. Nová centrální správa komponent (artiklů) také přispívá k vyššímu výkonu a navíc nabízí flexibilitu při přizpůsobování dat jednotlivých komponent s využitím objektově orientované správy dat. Integrovaná správa variant dovoluje uživatelům ukládat všechny vlastnosti a parametry komponent s jednotlivými variantami. Nyní můžete komponentám snadno a rychle přiřadit různá makra – pro snadné zpracování externích dat, dokonce i v kombinaci s Excelem.

Skvělý přehled o celém projektu

Nové zobrazení Backstage view umožňuje editovat všechny součásti projektu EPLAN z jednoho centrálního místa, například otevírat a vytvářet projekty, importovat DWG soubory a exportovat PLC či výrobní data. Seznam naposledy použitých projektů poskytuje vynikající přehled o provedené práci, stejně jako logické uspořádání všech akcí souvisejících s projekty. Nové centrum vkládání sjednocuje všechny funkce pro vkládání
symbolů, maker a komponent, včetně grafického náhledu – vše, co je třeba pro efektivní vytváření schémat. Často používané komponenty můžete označit jako oblíbené a přiřadit je k jednotlivým pracovním postupům.

EPLAN eMANAGE propojuje platformu s cloudem

Nová EPLAN platforma 2022, která bude uvedena v průběhu letošního léta pod mottem „It’s in your hands“ neboli „Máte to ve svých rukou“, se vyznačuje mnoha inovacemi. Jednou z nich je přímé propojení softwaru
on‑premise a v cloudu. Aplikace EPLAN eMANAGE nyní umožňuje nahrávat projekty z platformy EPLAN přímo do cloudového prostředí a zde je sdílet a spravovat. Bezplatná verze aplikace je dostupná od poloviny března.

Více informací na: www.eplan.cz/inyourhands/ 

EPLAN: efficient engineering

Společnost EPLAN  je součástí skupiny Friedhelm Loh Group, která zaměstnává celosvětově přes 11 300 zaměstnanců a jejíž obrat byl v roce 2016 ve výši 2,2 miliardy EUR. Tím je EPLAN synonymem neustálého pokroku, vývoje, stálosti a bezpečnosti investic. "EPLAN - efficient engineering." - motto společnosti klade důraz na odbornou optimalizaci inženýrských procesů, které pomáhají zákazníkům v dlouhodobém horizontu k vyšší konkurenceschopnosti.

www.eplan.cz