Globální inovační a školicí kampus pro automatizaci strojů otevřen v Rakousku

Globální inovační a školicí kampus pro automatizaci strojů otevřen v Rakousku

ABB otevřelo v sídle společnosti B&R v rakouském Eggelsbergu nový globální inovační a školicí kampus, který je jejím globálním centrem pro automatizaci strojů a továren. Nový kampus nabídne až 1 000 nových pracovních míst v oblasti nejmodernějších technologií a zahrnuje špičkové výzkumné a vývojové laboratoře a globální školicí zařízení pro až 4 000 lidí ročně ve spolupráci s univerzitami. Společnost ABB investovala do rozšíření sídla B&R 100 milionů eur.

Inovace kampusu v oblasti umělé inteligence a automatizace strojů a továren budou hrát zásadní roli při uvolňování potenciálu budoucí průmyslové výroby v odvětvích, jako je elektronika, e-mobilita, potravinářství, recyklace, logistika nebo zemědělství. Zvýší produktivitu a flexibilitu, pomohou zákazníkům stát se udržitelnějšími a vyrábět blíže ke svým koncovým trhům.

Generální ředitel ABB Björn Rosengren řekl: "Inovace jsou v DNA společnosti ABB již více než 130 let a naše divize B&R je skutečným inovačním ohniskem transformace směrem k automatizovanější výrobě. Oficiální otevření tohoto kampusu je pro společnost ABB hrdým okamžikem, protože vytváříme vysoce kvalifikovaná pracovní místa a zároveň společně s našimi zákazníky utváříme stroje a továrny budoucnosti."

Centrum pro integrovanou výrobu, výzkum a školení ve střední Evropě

Nový kampus rozšiřuje celkovou plochu sídla společnosti B&R na více než 100 000 m², čímž se společnost B&R stává jedním z největších středisek pro integrovanou výrobu, výzkum a školení ve střední Evropě, kde v současné době pracuje přibližně 2 400 zaměstnanců. Rozšířením se také uvolní prostory, které budou sloužit jako další výrobní kapacita pro uspokojení rostoucí poptávky po produktech B&R. 

Rakouský kancléř Karl Nehammer poděkoval společnosti ABB za důležitou iniciativu: "Investice do místních společností jsou vždy také investicemi do budoucnosti Rakouska. Pandemie korony, narušení globálních dodavatelských řetězců a nyní i válka na Ukrajině nám jasně připomínají, že pokud chceme být lépe připraveni na budoucí výzvy, musíme se stát nezávislejšími. Jsem proto rád, že společnost ABB otevřením svého nového inovačního a školicího kampusu činí důležitý krok k návratu výroby zpět domů. Nový kampus bude nejen hnacím motorem digitalizace a automatizace, ale také vytvoří pracovní místa a přispěje k prosperitě v Rakousku."

„V rychle se měnícím světě mají zařízení, jako je nový globální kampus ABB, zásadní význam pro roli Rakouska v globální ekonomice a generování růstu jako centra inovací a investic. Stále rostoucí digitalizace a automatizace našeho průmyslu bude klíčová pro reindustrializaci Evropy a také pro návrat výroby do Rakouska. Díky homeshoringu průmyslu vytváříme nová pracovní místa, zabezpečujeme evropský dodavatelský řetězec a využíváme příležitostí pro udržitelnější budoucnost."

Sami Atiya, prezident divize Robotics & Discrete Automation společnosti ABB, dodal: "V tomto desetiletí dochází k transformaci směrem k robotice a automatizaci, protože naši zákazníci reagují na globální nedostatek pracovních sil a dodávek, zrychlující se poptávku spotřebitelů po personalizovaných výrobcích a potřebu fungovat udržitelněji. Nový kampus ABB bude sloužit jako centrum spolupráce se zákazníky, kde budeme spolupracovat se zákazníky po celém světě, pomáhat jim reagovat na tyto trendy a podporovat společnost B&R v tom, aby se stala partnerem pro nejambicióznější projekty průmyslové automatizace na světě."

Podle průzkumu ABB plánuje 8 z 10 společností v Evropě a USA další automatizaci a 7 z 10 kompletní nebo částečný přesun výroby do blízkosti domácího trhu. Potenciální objem celosvětového trhu pro automatizaci se v současné době odhaduje na 20 miliard dolarů ročně a do roku 2030 se očekává jeho nárůst na 31 miliard dolarů ročně.

Po akvizici společnosti B&R v roce 2017 je ABB jedinou společností, která nabízí zákazníkům v oblasti průmyslové automatizace celou škálu integrovaných hardwarových a softwarových řešení v oblasti řízení, pohonu, robotiky, snímání a také analýzy a elektrifikace. 

Otevřené inovační a vzdělávací centrum pro společný vývoj a školení

Inovační a školicí kampus ABB bude sloužit jako otevřené inovační centrum, kde bude společnost B&R úzce spolupracovat s mezinárodními zákazníky, společnostmi a začínajícími podniky z celého regionu, stejně jako s výzkumnými a vzdělávacími institucemi, aby společně vyvíjeli automatizační řešení a vzdělávali talenty potřebné pro továrny budoucnosti.

"V současné době zaznamenáváme v Rakousku rekordní počet volných pracovních míst. Zároveň je v současnosti zaměstnáno více lidí než kdykoli předtím. O to důležitější je bojovat proti nedostatku kvalifikovaných pracovníků, který je v Evropě cítit, abychom udrželi krok s digitální transformací a využili šance, které poskytuje. Nový kampus společnosti B&R s duálním vzdělávacím programem je důležitým příkladem toho, jak se evropské výrobní podniky mohou díky iniciativám v oblasti kvalifikace a inovací dostat do čela světového dění, aby úspěšně čelily současným hospodářským a společenským výzvám," uvedl rakouský ministr práce Martin Kocher.

Jörg Theis, prezident společnosti B&R, uvedl: "Společnost B&R je v současné době na vrcholu: "Vzdělávání bude mít v kampusu nejvyšší prioritu. Naše Automation Academy nabídne každoročně inspiraci a možnosti vzdělávání až 4 000 studentů, učňů, odborníků z řad zákazníků i zaměstnanců z celého světa." Theis dodal, že B&R plánuje ve spolupráci s vysokými školami nabízet duální vzdělávání na univerzitní úrovni.

B&R: Perfection in Automation

Náš slogan je naším posláním. Snaha dostát Perfection in Automation inspiruje a vede společnost B&R více jak 35 let. Dokonalost pro nás znamená vyvíjet ta nejlepší řešení. Znamená také rozvíjet dobré vztahy s našimi zákazníky, partnery, zaměstnanci a dodavateli. S podnikatelskou odvahou a předvídavostí jsme se rychle dostali mezi přední celosvětové hráče v průmyslové automatizaci. Intuitivní cit pro vývoj trhu a nastolování nových trendů z nás činí lídra v inovacích a technologiích v průmyslu.

https://www.br-automation.com/cs/perfection-in-automation/