Jak výrobce Recutech digitalizoval údržbu jednoduše, rychle a dostupně

Jak výrobce Recutech digitalizoval údržbu jednoduše, rychle a dostupně

Digitalizace údržby začíná být v průmyslu skloňována častěji. Její integrace přitom může být jednoduchá, rychlá a dostupná. To potvrzuje i samotný příběh společnosti Recutech z Pardubic, která vyrábí vysoce kvalitní protiproudové tepelné výměníky. Cílem firmy je stát se jedním z lídrů na světovém trhu v jejich segmentu, jako společnost dbají na kvalitu a neustálý vývoj, s nímž jde ruku v ruce i implementace standardů Průmyslu 4.0.

Společnost už nějakou dobu přemýšlela o investici do zastaralých procesů v údržbě, která patří v mnoha firmách k opomíjeným oblastem. Postupnou analýzou se identifikovaly základní výzvy:

  • neefektivita v důsledků zastaralých procesů
  • příliš dlouhé plánování údržby “na papíře”
  • limitující nebo žádné uchovávání know-how a absence dat

Po definování stavu, ve kterém se údržba nacházela, začalo hledání vhodného řešení. V dnešní době na trhu začíná přibývat nástrojů, které poskytují inovační nástroje (např. rozšířenou realitu apod.), ale jenom málo z těchto řešení, pokrývá potřeby údržby od A po Z. Recutech svého partnera našel v řešení MAINWARE – chytré údržby strojů a produktů, které patří pod hlavičku firmy JHV – lídra v oboru industriální automatizace.

Společnost MAINWARE nenabízí pouze inovaci jako rozšířenou realitu, ale katalog produktů jako digitální údržba, vzdálená podpora, condition monitoring či prediktivní údržba. Reaguje tak na komplexní potřeby oddělení údržby ve výrobních podnicích. Řešení v dnešní době podporuje údržbu strojů od Pardubic po Himaláje, od produktů po ty nejkomplexnější stroje a technologické celky.

„Naší vizí je digitalizovat údržby jednoduše, rychle a dostupně. Velice dobře rozumíme komplexnost systému, které výrobní podniky využívají, a proto MAINWARE stavíme jako otevřené řešení, které dokážeme integrovat do již stávajících struktur,“ říká Martin Nepovím, výkonný ředitel společnosti MAINWARE.

Recutech 3a

Konkrétní výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Společnost Recutech díky řešení MAINWARE v dnešní době digitalizuje víc než 2 000 úkolů denně a v rámci řešení pracuje s celkem 96 digitálními dvojčaty. Celé know-how potřebné k údržbě strojů má bezpečně uloženo a řešení kromě každodenních povinností v údržbě využívá i pro zaškolení nových údržbářů. „MAINWARE bych doporučil firmám, které chtějí zefektivnit chod údržby a udržet krok s trendem Průmyslu 4.0,” doplňuje Lukáš Kovář, zástupce manažera údržby Recutech s.r.o.

Video a více informací k digitalizaci údržby ve společnosti Recutech můžete najít na stránkách společnosti MAINWARE.

www.mainware.com/cs/

Mainware nám pomohl vyřešit hlavně plánování údržby a úkolů na směnách.

Michal Kavalek, manažer údržby Recutech s.r.o.

 

MAINWARE

MAINWARE je Pardubicko-pražská společnost a člen skupiny JHV-GROUP.  Společnost se zabývá digitalizací údržby strojů a produktů.  MAINWARE je řešení, které kombinuje moderní technologie rozšířené reality a umělé inteligence. Práve rozšířená realita představuje unikátní technologii na detailní prezentaci produktů. 

  • Jednoduchá instalace MAINWARE aplikace
  • Stabilní řešení využívající rozšířené reality
  • Umožňuje videohovory a navádění v rámci aplikace
  • Aplikace funguje na tabletu či mobilním zařízení
  • Možnost detailně prozkoumat produkt do detailů těch nejmenších komponentů.

MAINWARE eco-systém však nenabízí jen rozšířenou realitu ale 5 nezávislých produktů – Digital Maintenance, Remote Support, AI Predictive Maintenance, Condition Monitoring a E-learning.

https://www.mainware.com/