MAGSY, největší výrobce magnetických separátorů v ČR

Výrobní hala firmy MAGSY s.r.o. Výrobní hala firmy MAGSY s.r.o.

V tomto článku Vás více seznámíme s magnetickými separátory a také firmou, která je v jejich výrobě a prodeji jedničkou na trhu. Dozvíte se, kolik zhruba ušetříte, když si do Vaší firmy magnetické separátory pořídíte. 

Firma MAGSY s.r.o. je největším výrobcem magnetických separátorů v ČR. U nich si separátor můžete normálně koupit jako na jiných e-shopech, ale také Vám jej mohou vyrobit na míru. Mají své vlastní technologické, konstrukční a servisní oddělení a také vlastní výrobní halu.

Co je to vlastně magnetický separátor?

Je to zařízení, které obsahuje silný magnet, většinou neodymový (jsou však také separátory s magnety feritovými či SmCo – samariovými magnety) a slouží k separaci kovových nečistot od Vašeho produktu. Separátory se dělí podle toho, s kterými materiály pracují. Pro manipulaci se sypkými směsmi se využívá magnetický separátor pro suché směsi a na výběr máme ještě ze dvou variant, a to s automatickým a ručním čištěním. Přístroj s automatickým čištěním je pohodlnější pro zaměstnance, kteří jej nemusí obsluhovat. Další je magnetický separátor pro tekuté a polotekuté směsi, jenž se také dělí na přístroje s automatickým a manuálním čistěním.

V jakých oborech se využívají?

Existuje spoustu odvětví, které magnetický separátor využívají k usnadnění práce. Žádná firma nechce, aby se v jejich hotových výrobcích a surovinách objevily kovové nečistoty, nejen, že by to znepokojilo spotřebitele, ale také by z toho mohly vzniknout různé právní spory. Magnetické separátory tedy slouží nejen k ochraně Vašich výrobků, ale pomáhají Vám dodržovat právní normy a také chrání Vaše výrobní technologie. Separátory jsou hlavně rozšířené v potravinářském průmyslu. Magnetické separátory pro suché směsi se používají např. při manipulaci s obilím, moukou, solí, rýží a mnoha dalšími surovinami. Separátory pro tekuté směsi najdete např. v továrnách na čokoládu, při výrobě kečupu, jogurtů či oleje. Dále se využívají při recyklačních procesech, při těžbě nerostných surovin, v papírenském průmyslu, ve farmaceutických a chemických továrnách a dalších.

Magnetické separátory Vám mohou ušetřit i spoustu peněz

Každým rokem ušetříte na ochraně Vašich technologií. Např. firma na výrobu částí motoru a převodovek využila automatický průtokový separátor od firmy MAGSY a uspořila za rok přes 20 000 €. Ušetřili na broušení nástrojů, magnetický separátor pochytal železné mikročástice a nože se tak rychle netupily jak bez magnetického separátoru. Před instalací byly výdaje firmy 160 000 €, po instalaci jen 140 000 €.

Kdo je největší výrobce v České republice?

Už jsme zmiňovali firmu MAGSY, která je jedničkou na trhu, působí již přes 20 let a vlastní pobočky po celé Evropě, také v Rusku a USA. Jejich firma se zabývá výrobou a vývojem magnetických separátorů, na což mají také vlastní výrobní halu a jsou schopni sestrojit separátor podle Vašich požadavků. Kromě magnetických separátorů se věnují prodeji magnetů, magnetických pomůcek či nerezových materiálů, jejich sklad obsahuje přes 4 000 000 různých magnetů. Expresní doručení mají i do druhého dne.

Více o firmě MAGSY naleznete na www.magneticke-separatory.cz.

Magsy, s. r. o.

MAGSY je jedničkou na trhu, působí již přes 20 let a vlastní pobočky po celé Evropě, také v Rusku a USA. Jejich firma se zabývá výrobou a vývojem magnetických separátorů, na což mají také vlastní výrobní halu a jsou schopni sestrojit separátor podle Vašich požadavků. Kromě magnetických separátorů se věnují prodeji magnetů, magnetických pomůcek či nerezových materiálů, jejich sklad obsahuje přes 4 000 000 různých magnetů. Expresní doručení mají i do druhého dne.

www.magneticke-separatory.cz