Měřicí modul PAPAGO Environment monitor

Modul PAPAGO monitoruje vlhkost, teplotu a dva kontakty Modul PAPAGO monitoruje vlhkost, teplotu a dva kontakty

PAPAGO measuring module® jsou měřicí a monitorovací moduly, které tvoří ucelenou a stále se rozrůstající řadu. Nejnovějším přírůstkem je PAPAGO TH 2DI DO ETH, tedy kombinovaný modul pro monitorování teploty, vlhkosti a dvoustavových vstupů. K dispozici je s rozhraním Ethernet, verze s Wi-Fi se připravuje.

Co PAPAGO TH 2DI DO umí?

Typickou aplikací popisovaného modulu PAPAGO bude monitorování prostředí v rozváděči, racku s výpočetní technikou či jiného uzavřeného systému. PAPAGO má vstup pro teplotní a vlhkostní čidlo a dále dva vstupy pro kontakt. Na ty mohou být připojeny například dveře od rozváděče a záplavové čidlo. Reléový výstup lze využít například k signalizaci či k sepnutí ventilátoru a podobně.

Společné vlastnosti modulů PAPAGO

 • Komunikační rozhraní Ethernet, Wi-Fi nebo GPRS.
 • Napájení PoE pro verzi s rozhraním Ethernet. Možnost připojení síťového adaptéru zůstává.
 • Interní webové stránky a mnoho komunikačních protokolů (viz dále).
 • Jednoduché nastavení na interních webových stránkách nebo přes rozhraní USB.
 • Interní paměť a zálohované hodiny reálného času. Do paměti jsou automaticky ukládána naměřená data i s časem měření pro případ, že dojde ke ztrátě komunikace. Po obnovení spojení jsou data automaticky poslána.
 • Robustní kovová krabička v estetickém provedení, která může být montována i na lištu DIN. Na krabičce jsou popisy, jež umožní zapojení bez nahlížení do manuálu.
 • Skvělá cena.
 • Možnost zobrazení, uložení a vyhodnocení dat v programu Wix (wix.papouch.com), který je pro menší počty měřených veličin zdarma. 

Obr.2Připojení senzorů k PAPAGO TH 2DI DO ETH

Komunikace 

Moduly PAPAGO ETH a PAPAGO Wi-Fi komunikují několika standardními protokoly. To umožňuje moduly snadno začlenit do větších systémů a data zpracovávat.

Klasickým protokolem pro využití v automatizaci je MODBUS TCP. Další komunikační možností je protokol SNMP, včetně posílání zpráv typu TRAP při nastavených událostech. Možné je také využít protokol HTTP GET s otevřenými nebo šifrovanými daty, který se těší velké oblibě a nepotřebuje pevnou IP adresu. Moduly PAPAGO umí také poslat e-mail při nastavených událostech. Z důvodu zpětné kompatibility je možné využít i protokol SPINEL (firemní, otevřený a dobře popsaný protokol Papouch s. r. o). Všechny měřené veličiny jsou samozřejmě vidět na interních webových stránkách. 

Dostupné moduly řady PAPAGO 

 • 2TH – Měření teploty a vlhkosti ve dvou místech. Využívají se polovodičová čidla.
 • 2PT – Měření teploty ve dvou místech, používají se čidla Pt100.
 • 2TC – Viz 2PT, ale s termočlánky typu K.
 • 5HDI DO – Snímání stavu 5 digitálních vstupů, určeno zejména pro měřiče energií s impulzním výstupem.
 • READER – Určen pro připojení čteček RFID karet a čárových kódů.
 • TH 2DI DO – Modul popisovaný v tomto článku.

Obr.3Příklad interní webové stránky

Všechny uvedené moduly PAPAGO je možné objednat s rozhraním Ethernet nebo Wi-Fi. V době, kdy čtete tento článek, jsou některé moduly PAPAGO dostupné s rozhraním GPRS. PAPAGO je možné zapůjčit k vyzkoušení a technici výrobce vám ochotně poradí s jejich aplikací.

www.papouch.com

Papouch

Papouch s.r.o. vyvíjí a vyrábí produkty pro průmyslovou elektroniku, datové komunikace a měřicí techniku. Specializuje se na zakázkový vývoj a výrobu elektronických systémů - je systémovým integrátorem.

www.papouch.com