Murrelektronik doplňuje sortiment výrobků o řešení pro mobilní stroje

Murrelektronik doplňuje sortiment výrobků o řešení pro mobilní stroje

S modulárním instalačním systémem od společností Murrelektronik a Data Panel jednoduše zvládnete signály v mobilních strojích, které často pracují v náročných podmínkách.

Mezi typické použití těchto strojů patří například zemědělské či těžební stroje, jeřáby nebo stroje k běžnému použití (popelářská auta, sněžné pluhy). Jsou spojené s prací v náročných provozních podmínkách a denním chlebem těchto strojů jsou zvýšené vibrace, prach, nízké teploty nebo znečištění.

„V dnešní době často slyšíme nebo čteme o automatizaci průmyslové výroby, ale i mobilní stroje, a to nejen v zemědělství, se vyvíjejí a zlepšují. O tom se již tolik nemluví. Používají se kontroléry (programovatelné logické automaty), využívá se senzorů a aktorů, sbírají se různé druhy signálů. Z tohoto důvodu je zapotřebí sofistikovanějších řešení, která odpovídají stále sofistikovanějším strojům,“ poznamenává k zemědělským strojům Tomáš Kulhánek, obchodní zástupce společnosti Murrelektronik.

Tradičně rozšířené instalační koncepce s kabelovými svazky postrádají flexibilitu, svorkovnice mohou být dokonce netěsné. Kvůli technologickému růstu a potřebě rozšiřovat a inovovat dosahují stávající řešení svých limitů. Ve srovnání s tradičními instalačními řešeními nabízí Data Panel koordinované řešení, jak potvrzuje Tomáš Kulhánek: „Elektrotechniky běžně používané aplikace často využívají kabelových svazků a rozváděčů. U kabelových svazků spočívá úskalí v následné údržbě, v možnostech dalšího rozšíření a variant, jste závislí na dodavateli svazků. V rámci rozváděče je to například spotřeba místa, časová náročnost instalace, chybějící LED signalizace nebo problém se zatékající či zkondenzovanou vodou. A právě naše řešení lze aplikovat tak, aby se výrobce mohl vyvarovat výše popsaných potíží, zjednodušit a zefektivnit instalaci a tím ušetřit peníze.“ Data Panel tedy díky hi-tech řešení zjednodušuje instalaci, zefektivňuje a zkracuje montážní čas stroje.

Řešení šitá na míru se skládají ze sběrnicových modulů a pasivních rozdělovačů od společnosti Data Panel, které společně s předmontovanými konektory od Murrelektronik perfektně splňují požadavky zákaznických aplikací. Navíc jsou robustní, odolné, 100% testované, jednoduché na výměnu a splňují očekávání požadovaná v prostředí s extrémní zátěží.

Murrelektronik - stay connected

Společnost Murrelektronik CZ je výhradním obchodním zastoupením skupiny Murrelektronik pro Českou republiku a je dceřinou společností německé firmy Murrelektronik GmbH. Sídlo společnosti je ve Stodu u Plzně, kde též sídlí český výrobní závod mateřské firmy, společnost MURR CZ.

 

www.murrelektronik.cz