Murrelektronik zjednodušuje průmyslovou konektivitu

Murrelektronik zjednodušuje průmyslovou konektivitu

Na cestě k úspěšné digitalizaci je mimo jiné nutné disponovat výkonnou a spolehlivou síťovou technologií, které jsou je pro datové toky něco jako čárami života. Požadavky na dnešní komunikační sítě jsou nemalé, musejí být dostatečně silné, flexibilní, spolehlivé, také musejí vyhovovat rychle se měnícím požadavkům na komunikaci strojů a systémů a umožňovat snadné provádění změn. Vhodným partnerem v této oblasti mohou být produkty a odborníci ze společnosti Murrelektronik, za nimiž stojí roky praxe, znalostí, podpory a instalací, které pomohou s optimalizací datových toků.

Konektivita pro průmyslové aplikace

Switche hrají v instalacích řadu rolí. Propojují PLC s uživateli ethernetu a používají se také ve sběrnicových aplikacích pro připojení celé řady modulů. Murrelektronik má v nabídce širokou škálu switchů, které dělí do dvou základních skupin:

  • řízené/spravované switche
  • neřízené/nespravované switche

Řízené switche nabízejí rozsáhlé možnosti pro konfiguraci portů a zařízení. Přejímají důležité funkce pro analýzu chyb, diagnostiku sítě a mechanismy redundance. Tyto switche optimalizují přenos dat, avšak zvyšují pracnost při konfiguraci a tím celkové náklady. Jejich využití v síti však poskytuje výhody, které nabízejí vyšší kontrolu i v případech, kdy je požadován vzdálený přístup. Informace o nabídce řízených switchů naleznete ke stažení na konci článku.

Neřízené switche poskytují ethernetovým zařízením síťová připojení tak, aby mohla vzájemně komunikovat. Jako prostředníci přidávají do sítě další porty, neposkytují inteligentní funkce ani neřídí provoz sítě. V průmyslovém prostředí jsou neřízené switche často využívány v malých sítích. Jejich přehled, detailní vlastnosti a specifikace si můžete prohlédnout v brožuře ke stažení na konci článku.

Switche od Murrelektronik disponují různým stupněm krytí, produktová řada v IP 67 jsou navrženy v robustním pouzdře a umožňují přímé průmyslové použití bez instalace v rozvaděči. Switche s krytím IP 20 jsou ideální pro rozvaděčové použití, odolné vůči vibracím, teplotám či EMC vlivům.

Pohled do praxe hráče na poli robotiky

Německá společnost HandlingTech vyvíjí a implementuje moderní manipulační techniku pro výrobní závody, specializuje se na zákaznické úpravy robotických buněk – od návrhu, plánování, stavby až po konzultace a poprodejní servis. „Stěžejní částí naší činnosti je stavba specializovaných strojů. Zákazníci od nás očekávají kompletní řešení problému,” uvádí Gregor Großhauser ze společnosti HandlingTech. Robotické buňky jsou flexibilní i zajímavé na pohled. Získaly několik cen za průmyslový design, včetně prestižního iF Product Design Award za inovativní design, což společnosti zajistilo výjimečnou pozici na trhu.

Při nákupu komponent pro automatizaci firma spoléhá na externí partnery, kteří dokážou nabídnout časem ověřené, na budoucnost připravené systémy a řešení. Dlouhodobou spolupráci společností HandlingTech a Murrelektronik zahájilo nasazení pasivních distribučních boxů Exact pro přenos signálů ze senzorů v průmyslovém poli do rozvaděče. Po nich následovaly napájecí zdroje, v současnosti např. spínané zdroje Emparro. V poslední době se HandlingTech rozhodl v rozvaděčích použít I/O moduly Cube20S, které zpracovávají digitální vstupy a výstupy z celé buňky a předávají je dále do sběrnicového uzlu.

Nedílnou součástí je i využití široké nabídky Murrelektronik v oblasti konektorové techniky. Aktuálně vsadili na osmi- a šestnáctiportové switche od Murrelektronik, které v sofistikovaných robotických buňkách propojují ethernetové uzly. „Kompaktní design osmiportových Xelity je perfektní. Díky malým rozměrům je lze umístit vedle zdroje, stykače nebo relé, aniž by bylo nutné na montážní liště nebo v kabelovém žlabu hledat prostor navíc. Podle mě jsou navíc svorky push-in velmi praktické, zvlášť když mnoho výrobců stále ještě používá šroubové svorky, což komplikuje zapojování. Rozměry, funkčnost, cena a celkový dojem dělá ze switchů Xelity dobře vyvážený produkt,” vysvětlil Henning Schulz, elektrikář a elektronávrhář výrobního oddělení společnosti HandlingTech. Pro každou robotickou buňku jsou používány dva switche, aby bylo kdykoli možné oddělit Ethernet a Profinet – to vše vně skříně, aby ji nebylo nutné otevírat během servisních prací.

V případě velkého zpracování dat však mohou switche Xelity dosáhnout svých komunikačních limitů. V tom případě má Murrelektronik v nabídce nespravované switche Murrelektronik Tree16 TX, šestnáctiportové spolehlivé a dostatečně výkonné switche, které mají dva uplinkové gigabitové a čtrnáct downlinkových Fast Ethernet portů. Typickým příkladem jejich využití může být např. rozsáhlý systém pro obrábění hřídelí, v němž je stroj umístěn mezi robotickými buňkami.

https://www.murrelektronik.cz/cz/novinky/sitove-technologie/

Murrelektronik - stay connected

Společnost Murrelektronik CZ je výhradním obchodním zastoupením skupiny Murrelektronik pro Českou republiku a je dceřinou společností německé firmy Murrelektronik GmbH. Sídlo společnosti je ve Stodu u Plzně, kde též sídlí český výrobní závod mateřské firmy, společnost MURR CZ.

 

www.murrelektronik.cz