Navzdory globální nejistotě má Universal Robots rekordní tržby

Navzdory globální nejistotě má Universal Robots rekordní tržby

Universal Robots, dánská společnost, která se zabývá výrobou kolaborativních robotů (kobotů), vykázala ve 4. čtvrtletí tržby ve výši 85 milionů USD. Tím roční tržby v roce 2022 dosáhly 326 milionů USD, což je o 5 % více než v roce 2021. Na konstantní měnové bázi činil růst za celý rok 12 %.

Finanční ředitel společnosti Kim Andreasen uvedl: „Jsme hrdí na to, že se nám v roce 2022 podařilo pokračovat v růstu našeho podnikání, přestože jsme čelili obtížnému makroekonomickému prostředí. Soustředili jsme se na věci, které jsme schopni ovlivnit, a překonali jsme problémy dodavatelského řetězce, abychom vykázali dosud nejvyšší roční tržby.“

Připraveni uspokojit rostoucí poptávku

Navzdory změnám na globálních trzích se předpokládá, že celková poptávka po automatizaci bude v roce 2023 a v dalších letech nadále růst, a to v důsledku rostoucího nedostatku pracovních sil a měnících se očekávání na pracovišti.

Společnost Universal Robots podnikla v roce 2022 kroky k uspokojení této rostoucí poptávky. Prezident společnosti, Kim Povlsen, řekl: „V loňském roce jsme investovali do vybudování prvotřídních odborných znalostí v oblasti svařování, paletizace a obsluhy strojů. Pracovali jsme také s našimi partnery z ekosystému, abychom našim zákazníkům usnadnili automatizaci jako nikdy předtím. Rok 2022 byl pro společnost celkově důležitý. Zahájili jsme výstavbu nového sídla, dosáhli jsme milníku 1000 zaměstnanců a uvedli jsme na trh nového přelomového kobota.“

Universal Robots

Dodáváme bezpečná, flexibilní a snadno ovladatelná šestiosá průmyslová robotická ramena do podniků všech velikostí, a to kdekoli po světě. Vyvíjíme průmyslové kolaborativní roboty, kteří automatizují opakující se průmyslové procesy a zvyšují jejich efektivitu.

https://www.universal-robots.com/cs/