Není inkoust jako inkoust, vybere si každý

Není inkoust jako inkoust, vybere si každý

V Leonardo technology si uvědomujeme, že kvalita inkjet tiskárny závisí také na základní látce pro tisk a tou jsou vysoce kvalitní inkousty Leibinger. Proto disponujeme velkým množstvím druhů nejkvalitnějších inkoustů, což se přímo odráží v bezporuchovosti stroje a prakticky bezkonkurenčním pokrytí trhu co do škály potisku povrchů. 

V nabídce pro inkjet tiskárny Leibinger, které vynikají svou vysokou kvalitou, je obrovská škála standardních a speciálních inkoustů pro nespočet aplikací.

Inkousty se liší barevnou škálou od černé, bílé přes modrou, světle modrou, zelenou až po žlutou a oranžovou. Dále se různí svými fyzikálními vlastnostmi, jako je odolnost vůči alkoholu nutná v kosmetickém a lihovarnickém průmyslu, máme i inkousty odolné vůči brzdové kapalině, oleji, benzínu a naftě pro automobilový průmysl a také inkousty uzpůsobené pro odolnost vysokým teplotám. Zvláštní kapitolou v naší nabídce jsou bezpečnostní neviditelné inkousty, které fosforeskují světle modře pod UV světlem; jejich použití je např. v tiskárnách cenin. Speciální tzv. jedlé inkousty mají certifikáty FDA a jsou vyvinuty pro značení ve zdravotnictví a potravinářství. Příkladem může být přímý potisk bochníku sýra nebo zdravotního materiálu.

Solvent neboli ředidlo

Ke každému inkoustu je třeba vhodně doplnit i ředidlo (solvent), které musí být na stejném základě jako inkoust. Slouží k udržování stále stejné viskozity inkoustu. Některé tiskárny potřebují na výplach hadic solvent, čímž se značně zvyšuje spotřeba solventu a navíc použitý špinavý solvent jde zpět do nádrže inkoustu a ředí tak inkoust. Tato nevýhoda se ukáže při častém zapínání a vypínání tiskárny, kdy se značně naředí inkoust, což je ekonomicky velmi nevýhodné. Tiskárny Leibinger nepoužívají solventy na výplach hadic už z principu konstrukce, a proto značně šetří spotřebu solventu a vaše peníze, navíc tím jsou ekologicky šetrnější k životnímu prostředí.

inkousty Leibinger

Vezmeme-li v potaz technické složení inkoustu a solventu, musíme poznamenat, že tyto látky obsahují vodivé soli. Jde o látky, které umožňují lepší nabíjení kapiček inkoustu, tedy kvalitní bezproblémový tisk. Proto není možné použít čistý základ solventu jako náplň do tiskáren; vždy se vyžaduje použití pouze solventu Leibinger, který má uzpůsobené vlastnosti pro tisk ve spojení se svými inkousty.

Odolnost inkoustů Leibinger

Základní a nejrozšířenější je rychleschnoucí černý inkoust na bázi MEKu, dále penetrační inkousty pronikající tenkou vrstvou oleje, inkousty omyvatelné vodou pro odstranění nápisu, speciální inkousty pro použití do velmi vysokých teplot (až do 1 300 °C). Bezpečnostní inkousty jsou neviditelné a fosforeskují pod UV světlem, speciální jsou rovněž jedlé inkousty pro potraviny nebo také inkousty měnící barvu po sterilizaci.

Z dalších typů podle druhu rozpouštědla (solventu) můžeme uvést etanolové (alkoholové) či inkousty na vodním základě, kombinace MEKu a alkoholu a další speciální inkousty i do prostředí pod normami ISO 14000.

ukázka boxu v textu

Benefity:

  • Více než 68 typů pigmentových a nepigmentových inkoustů pro nespočet aplikací
  • Speciální inkousty odolné vůči teplotám od –196 °C až do +1000 °C
  • Vysokorychlostní inkousty pro potisk kabelů a vodičů rychlostí více než 1000 m/min ve spojení s inkjet tiskárnou Leibinger JET Rapid

Potřebujete vhodný inkoust pro vaši aplikaci nebo inkjet tiskárnu, která vám ušetří výdaje za spotřební materiál? Kontaktujte nás, vytvoříme vám řešení na míru.

www.LT.cz

Leonardo technology

34 plus 6 pro Leonardo technology, to je třicetičtyřčlenný tým techniků, projektových manažerů, konstruktérů, programátorů a dalších odborníků, kteří zabezpečují veškeré požadavky průmyslového značení, identifikace, DataMatrix kódů, RFID s vlastní výrobou spotřebních materiálů pro termotransferové tiskárny a šesti lidí zabezpečující ekonomický a provozní chod firmy. To celé pro Vás již od roku 2002.

www.LT.cz