Neuron soundware uspěl ve finále světového poháru inovací internetu věcí

Neuron soundware uspěl ve finále světového poháru inovací internetu věcí

Neuron soundware byl vybrán z více než 600 řešení z celého světa jako jeden z 5 nejlepších světových průkopníků internetu věcí a vyhrál STWIN Challenge pořádanou STMicroelectronics na 12. ročníku IOT Innovation World Cup® probíhajícího v rámci Hannover Messe Digital Edition.

Pavel Konečný, zakladatel Neuron soundware, představil řešení před porotou na jedné z nejvýznamnějších průmyslových akcí světa a ukázal nejnovější pokrok v oblasti řešení akustického monitoringu a prediktivní údržby pomocí umělé inteligence.

Společnost Neuron soundware byla na online akci vybrána mezi 16 nejlepších inovátorů internetu věcí roku 2021. Porota složená z technických odborníků Thomas Waldmann (Würth), Markus Vogt (EBV Elektronik ), Stefan Pfeffer ( Microtronics ), Willem Balthuis (Corporate Ventures Advisory) a Giusy Tomarchio (STMicroelectronics) měla náročný úkol vybrat nejlepší z nejlepších.

Díky vynikajícímu výkonu Pavla Konečného byla společnost Neuron soundware jmenována jedním ze světových TOP 5 inovátorů internetu věcí roku 2021 a získala speciální cenu 12. ročníku světového poháru IOT/WT Innovation World Cup®!

“Jsme hrdí na to, že jsme nyní oficiálně součástí Síně slávy prestižního Innovation World Cup® – světového poháru inovací a naše společnost bude propagována na Innovation World Cup®, Hannover Messe,” dodal hned po vyhlášení Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. "Těšíme se na podporu od předních světových technologických odborníků, potenciálních investorů a obchodních partnerů, abychom mohli na trhu prosazovat naše řešení internetu věcí,” dodává.

Společnost Neuron soundware zapůsobila na porotu snadným používáním řešení internetu věcí a byla vyhlášena jedním z 5 TOP inovátorů internetu věcí roku 2021 na světě

Na porotu zapůsobila snadná instalace řešení prediktivní údržby společnosti Neuron soundware využívající  sběr zvukových dat strojů s využitím umělé inteligence, jeho automatické a rychlé přizpůsobení a také množství strojů, které můžeme monitorovat, včetně certifikace ATEX, která umožňuje nasazení řešení i v prostředí se zvýšenými bezpečnostními požadavky.

Giusy Tomarchio(STMicroelectronics), řekla o společnosti Neuron soundware: „Detekce anomálií pomocí umělé inteligence je v dnešní době v průmyslovém odvětví klíčovým tématem a hledáme společnosti, jako je Neuron soundware, které tento obor posouvají dál a usnadňují zákazníkům využití těchto technologií. Jejich odborné znalosti v oblasti zvukové analýzy jim umožňují vytvářet inovativní řešení, která lze využít společně s produkty z portfolia ST, jako jsou mikrokontroléry a senzory.“

Neuron soundware pomáhá manažerům údržby chránit důležité stroje ve výrobním procesu

V dnešní době manažeři údržby a ředitelé závodů hledají řešení s využitím internetu věcí a umělé inteligence, která jim pomohou s lepší viditelností údajů o stavu stroje, včasnými varováními o nesprávném chování stroje a podrobnou diagnostikou anomálií vyskytujících se v jejich výrobě. Společnost Neuron soundware poskytuje řešení, které lze snadno implementovat na jakýchkoli mechanických systémech.

Na rozdíl od vibrační diagnostiky zvuková analýza širokého kmitočtového spektra s využitím umělé inteligence umožňuje diagnostikovat i pomaloběžné nebo nerotační stroje. Typickými zákazníky jsou továrny v automobilovém, papírenském a energetickém průmyslu. Společnost Neuron soundware pomáhá se všemi druhy strojů, jako jsou čerpadla, kompresory, generátory, elektrické motory, jeřáby, dopravní systémy atd.

„Jedinečnou hodnotou umělé inteligence je schopnost přizpůsobit se novému zařízení a také přenášet znalosti o určitých typech strojů mezi sebou. To nám umožňuje řešení škálovat a pomáhat společnostem rychle monitorovat všechny jejich stroje. Když mluvíme s řediteli společností, nedostatek kvalifikovaných odborníků na diagnostiku je v dnešní době stále větší výzvou. Naše platforma nShield pomáhá nejen  identifikovat potenciální problémy, ale naše zařízení nBox snižuje také nezbytný počet lidí přímo přítomných ve výrobě díky automatickému sběru dat 24 hodin denně,“ říká Pavel Konečný, zakladatel společnosti Neuron soundware.

O Innovation World Cup® Series – světovém poháru inovací 

Innovation World Cup® Series je přední světová otevřená inovační platforma, která podporuje průlomové inovace, aby se staly realitou a propojily podnikatele v oblasti techniky s mezinárodními technologickými korporacemi.

Innovation World Cup® Series byla založena společností Navispace GmbH v roce 2003. Panel mezinárodních odborníků z oboru vybírá nejlepší řešení na základě úrovně inovací, prodejnosti a použitelnosti. Účast je bezplatná. Více informací naleznete na www.innovationworldcup.com.

 

Neuron soundware

Neuron soundware je česká firma, která vyvíjí pomocí umělé inteligence systém na detekci poruch strojů v reálném čase. Nahrává provozní zvuky senzory a následně je automaticky analyzuje. Zjištěné poruchy nahlásí a tím poskytuje prevenci větších poruch a havárií.

www.neuronsw.com