Optimalizace udržitelnosti přinesla mlékárně obrovské úspory

Optimalizace udržitelnosti přinesla mlékárně obrovské úspory

Turecký producent mléka a mléčných výrobků Yörükoğlu Süt s pomocí optimalizace procesů dokázal výrazně zlepšit udržitelnost a s tím i své finanční výsledky. Firma se rozhodla vyřešit své problémy s čerpadly od jiné firmy tím, že se obrátila na svého dodavatele obalů a partnera na úrovni Alfa Laval Global Alliance, společnost Tetra Pak.

To, co začalo jako rutinní návštěva zástupců Alfa Laval ve zpracovatelském závodě mlékárny, se nakonec proměnilo v dlouhodobé partnerství zaměřené na udržitelná řešení. S pomocí optimalizačního nástroje Alfa Laval Joules doporučil odborník společnosti Alfa Laval výměnu stávajících čerpadel za čerpadla Alfa Laval LKH. Díky tomu byla prodloužena doba provozu, sníženy náklady, zvýšeny úspory energie a zlepšen profil mlékárny z hlediska udržitelnosti.

Kdo zde byl hrdinou udržitelnosti?

Odstředivé čerpadlo Alfa Laval LKH, které nabízí až o 30 % větší úspory energie oproti ostatním prémiovým čerpadlům. Produkt LKH je jen jedním z mnoha způsobů, kterými firma Alfa Laval zlepšuje udržitelnost provozu zákazníků. Optimalizovaná konstrukce a prémiový motor odstředivých čerpadel Alfa Laval LKH nabízejí velkou energetickou účinnost. Mixproof Valve snižuje náklady na CIP. Čistící proces s Alfa Laval Mixproof Valve s ThinkTop snižuje náklady na roztok CIP až o 90 %.

www.alfalaval.cz