Phoenix Contact představil letošní novinky on-line

Phoenix Contact představil letošní novinky on-line

Další společnost, která se rozhodla suplovat výpadek letošního veletrhu AMPER a představit své novinky pomocí webináře, je brněnská Phoenix Contact. Během půl druhé hodiny představili odborníci z jednotlivých divizí veškeré novinky, které jdou v letošním roce do prodeje.

Celá prezentace se opírala o nový koncept standard COMPLETE line, který představuje nejen úsporu času, ale i nákladů. Představeny byly nové produkty z divizí Připojovací techniky a svornic, Průmyslových konektorů a kabeláže, Napájení a interface prvků, Řídicích a IT systémů a Elektromobility.

Představení nového konceptu Complete line

 „Koncept COMPLETE line je nový směr, kterým se vydáváme. Snažíme se skloubit jednoduchost a kompatibilitu výrobku s jednoduchým servisem. V praxi to znamená, že neustále máte přehled o tom, co máte pod rukama. Vše díky jednotné technologii připojení push-in (k dispozici jsou ale i šroubová pozn.), jednotnému designu, jednoduché montáži a servisu,“ vysvětlil v úvodu webináře projektový manažer společnosti Jiří Prchal.

Zákazník tak dostane komplexní řešení od jednoho výrobce s úsporou času při hledání produktu. Vše přehledně, podle aplikací, které potřebujete. „Koncept je nový a budeme jej postupně rozpracovávat. V dalších webinářích probereme konkrétní funkční zóny,“ dodal Prchal.

Novinky nejen ve svorkách

V oblasti svorek je jednou z novinek stínící svorkovnice. Znáte to z montáží. Nedají se označit, musí se dotahovat. Řešením je nová pružinová stínící svorka. Nemusíte nic šroubovat, vše zajišťuje pružinová technologie. Nabízeno je hned několik variant montáže.

Distribuční bloky PTFX jsou nově rozšířeny řadu 10 mm². Obsahuje 11 barevných variant s možností použití stejného příslušenství, jako u menších průřezů. Tyto distribuční bloky se dají použít i jako běžné svorkovnice. Do konce roku chce Phoenix Contact nabídnout ještě nové možnosti připojení těchto PTFX bloků.

Novinky najdeme rovněž v oblasti tisku. „Posunuli jsme se k řešením, která jsou přenosná a jednoduše použitelná. Nabízíme tři nové druhy tiskáren. Jedná se o termotransferové tiskárny s možností ovládání počítačem nebo mobilním telefonem. Aplikace je dostupná v GooglePlay. Možnost značení, kabelů, vodičů nebo kabelových svazků až na 106 druzích materiálů. Výhodou je ekomód. Když dochází baterie tak tiskárna zpomalí tisk, ale zachová jeho kvalitu,“ představil jednu z novinek ve svém portfoliu Tomáš Žák, produktový inženýr pro oblast, svorek, konektorů a tiskových řešení.

Představeny byly rovněž řadové svorky PTV4 s vertikálním připojením, technologií push-in a možností připojit až čtyři vodiče ve dvou patrech, nebo těžké průmyslové konektory HEAVYCON. V segmentu svorek je nyní jasný Strmý nárůst push-in technologie.

Velkou škálu výrobků a možností nyní nabízí i průmyslové konektory a pouzdra pro elektroniku. Mezi novinky patří miniaturní board-to-board konektory do desek plošných spojů s roztečí mezi póly 1,27 mm nebo kulaté konektory M17-M40, které jsou kompatibilní s jinými výrobci. Dále například distribuční boxy – plug and play, ve dvou variantách a Single pair ethernet – nový typ kabeláže, který oproti klasickému konektoru nabízí 75% úsporu kabeláže a místa.

Průmyslová elektronika

Na poli průmyslové elektroniky nabízí Phoenix Contact kompletní řadu zdrojů QUINT4. Nově přibyly zdroje do 100 W, které jsou určeny jako náhrada mini DC zdrojů. Konstruovány jsou pro měření a regulaci, proto se kladl důraz na kvalitu výstupního signálu.

Nově jsou nabízeny i DC/DC zdroje s převodníky s galvanickým oddělením signálu, které nyní najdete ve verzi pro EX prostředí a certifikovány jsou rovněž pro železnice.

Zdroje QUINT, které se pyšní životností až 17 let mají i svou „vlajkovou loď“. Základem portfolia je stále QUINT4DC UPS na 24 V. UPS najdete nyní s novým designem a možností komunikace. Zdroj sám hlídá stav baterie, její životnost, jaký proud UPS protéká. Aktuální údaje můžete sdílet do systému a vytáhnout hlášky do prediktivní údržby. Jsou plně kompatibilní s ostatními zdroji a zapadají do systému COMPLETE line.

Řada novinek ve spínací technice

Modernizaci se nevyhnula ani spínací technika. Například spínací PLC relé 6,2 mm s manuálním přepínáním. Nebo nové chytré časové relé MACX-TR, které lze nastavit pomocí klávesnice a displeje. Celý sortiment časových relé nyní tvoří 4 řady.

Zcela novou řadu najdeme u měřičů energií EMpro. Jsou opět plně kompatibilní s předchozí řadou. Odpadá u nich nutnost instalace modulů a nabízí celou řadu komunikačních protokolů.

Řada novinek a vylepšení byla představena rovněž na poli průmyslové automatizace nebo elektromobility. Ať už se jednalo o novou aplikaci pro videodohled Smart camera box nebo nové kabely a zásuvky pro nabíjecí stanice elektromobilů. Pokud vás zajímá opravdu vše nové, co pro vás Phoenix Contact nachystal, navštivte stránky společnosti www.phoenixcontact.com a v záložce Servis a podpora se zaregistrujte na speciální webináře, které se budou věnovat oblastem, jež využíváte.

Prezentace z vysílání je dostupná ke stažení zde>>

Vítězslav Fejfar

Vítězslav Fejfar je editor ve společnosti Trade Media International (vydavatel časopisů Contorl Engineering Česko a Řízení a údržba průmyslového podniku). Zaměřuje se na rozhovory, reportáže a příběhy z průmyslových firem. 

www.trademedia.cz