
Trade Media International nejen ve své mediální nabídce denně dokazuje svou snahu naplnit hlavní slogan společnosti: INspirujeme INterakci INženýrů!
Společnost Schneider Electric pomáhá svým zákazníkům spravovat jejich non-IT infrastrukturu prostřednictvím nového, inovativního řešení EcoStruxure IT. Prostřednictvím této aplikace, která je dostupná jako služba v modelu software-as-service, je možné dosáhnout výrazně vyšší efektivity, bezpečnosti a nižších provozních nákladů při správě non-IT technologií, bez ohledu na jejich umístění. Tzv. non-IT technologie jsou produkty a řešení potřebná pro vlastní provoz IT technologií – jedná se například o oblast bezpečného napájení, chlazení, měření spotřeby, monitoringu fyzického prostředí, přístupové systémy. Tato část infrastruktury je ale také spravována, připojena do internetu nebo místní sítě, a stává se tak nedílnou součástí vlastní IT infrastruktury, stejně důležitou a kritickou z pohledu dostupnosti a bezpečnosti, jako vlastní IT.
EcoStruxure IT patří do skupiny tzv. next-generation DCIM, tedy nové generace dohledových nástrojů, která je provozována v prostředí cloudu, a využívá proto všech výhod takové koncepce řešení, mezi které patří například umělá inteligence, proaktivní analýzy, možnosti vyhodnocení stavu připojených zařízení, vzdálený přístup a dále provázanosti na další zdroje a služby výrobce. EcoStruxure IT také komplexně řeší oblast kybernetické bezpečnosti, kdy je tato aplikace schopna identifikovat bezpečnostní rizika, mezi které mimo jiné patří neaktualizované verze software v rámci zařízení, špatně nastavené konfigurace, komunikační protokoly, nevyhovující úrovně zabezpečení, ale také chybějící servisní podporu ze strany výrobce pro připojená zařízení, která je pro provoz technologií poměrně kritická. Jedná se přitom o aplikaci otevřenou pro produkty třetích stran, kdy je navíc možné díky snadné integraci nadále využívat jako nadřazenou aplikaci stávající dohledový nástroj. Samozřejmostí je grafické znázornění a viditelnost celé infrastruktury, možnost úpravy uživatelského prostředí, a připojení z jakékoliv lokality a koncového zařízení.
Z pohledu bezpečnosti je třeba zdůraznit, že přestože se jedná o cloud-based řešení, je zde používána jednosměrná šifrovaná komunikace zařízení registrovaných vůči cloudu, kdy není možné se k těmto zařízením připojit z vnější sítě nebo internetu. Vývoj, podpora a úroveň zabezpečení tohoto nástroje odpovídá standardům Schneider Electric v oblasti kybernetické bezpečnosti, při splnění všech potřebných norem a certifikací. EcoStruxure IT je navíc pouze jedním ze skupiny nástrojů EcoStruxure, kdy další verze jsou využívány v oblasti energy managementu a průmyslové automatizace, napříč jednotlivými odvětvími, včetně kritických aplikací.
Hlavní výhodou EcoStruxure IT je především výrazně vyšší efektivita při správě non-IT technologií, kdy prostřednictvím této aplikace, automatizací většiny procesů a s využitím výhod koncepce cloud-based nástrojů, dochází k výrazné úspoře času a celkových provozních nákladů.
Vyzkoušejte zdarma 30denní verzi EcoStruxure IT přímo ve Vaší infrastruktuře nebo se seznamte s prostředím EcoStruxure IT v rámci testovacího prostředí.
Více informací, odkaz na stažení aplikace a přístup do testovacího prostředí: https://ecostruxureit.com/ecostruxure-it-expert/.
Schneider Electric je celosvětově působící francouzská společnost, působící v oblasti elektrotechnického průmyslu. Je nástupcem strojírenského a zbrojního koncernu Schneider et Cie. V Česku společnost provozuje výrobní závod v Písku.
https://www.se.com/cz/cs/