Profika oslavila třicetileté výročí tradičním Open Housem

Profika oslavila třicetileté výročí tradičním Open Housem

Společnost Profika, která se specializuje na CNC stroje, oslavila letošní 30. výročí od svého založení na tradičním Open House. V Benátkách nad Jizerou představila několik nových strojů i in-house vyvinuté robotické buňky.

„Ať už se jednalo o brněnský Mezinárodní strojírenský veletrh nebo o právě skončenou událost v Nitře, vidíme, jak moc se lidé chtějí setkávat tváří v tvář. Po dvou dlouhých letech pauzy, kterou si vynutil covid, mohou profesionálové zase vidět nové technologie, prohlédnout si, co umí, trochu si stroje osahat a pobavit se o nich s experty. Ten zájem je opravdu veliký a těší nás, že to počet návštěvníků na naší akci potvrdil,“ komentuje Jakub Kaufman, který v Profice rozvíjí sekci robotiky. Pro hosty byla připravena živá hudba, koktejly a občerstvení.

Profika mimo jiné prezentovala následující stroje:

Premiéru mělo vertikální centrum KF5600II - vertikální frézovací centrum, které je svou mohutnou konstrukcí dimenzované do nepřetržitých provozů a lze ho díky jednoduchému programování využít i v malosériové výrobě a nástrojárnách.  Litinové lože je navržené pomocí analýzy „metodou konečných prvků" pro eliminaci vibrací, vykazuje velice dobré vlastnosti pro eliminaci snížení deformací z točivého a ohybového momentu, stejně jako při absorpci rázových šoků. V Profice je skladem.

CNC soustruh HYUNDAI WIA KIT4500, průmyslový, velmi rychlý dvouosý CNC soustruh se šikmým ložem a lineární nástrojovou lavicí. Stroj je určen pro potřeby velmi rychlého obrábění s maximální produktivností a přesností.

CNC soustružnické centrum s protivřetenem a naháněnými nástroji HYUNDAI WIA SE2200LMS - Vysoce přesný stroj s přímým napojením kuličkových šroubů a servomotorů u všech os. Zákazník se může spolehnout na dokonalou strukturu os, velký krouticí moment, vysoké otáčky i rychloposuvy a celkovou tuhost. Obzvláště zajímavá a přínosná je monolitická struktura osy X.

Dlouhotočný automat HANWHA XP32S - dlouhotočný automat HANWHA XP32S je určený pro střední a velkosériovou výrobu z tyčového materiálu až do průměru 32 mm. Díky extrémně rychlému přechycení výrobků do protivřetena a rychlé výměně nástrojů dosahuje stroj zkrácených výrobních časů.