Rain Carbon zahajuje výrobu hydrogenovaných uhlovodíkových pryskyřic

Rain Carbon zahajuje výrobu hydrogenovaných uhlovodíkových pryskyřic

Společnost Rain Carbon Inc., přední světový výrobce produktů na bázi uhlíku, dnes zahájila postupné spouštění závodu na výrobu hydrogenovaných uhlovodíkových pryskyřic v německém Castrop-Rauxel. Po uvedení do provozu ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019 bude mít nejmodernější závod povolenou výrobní kapacitu pryskyřic až 50 000 tun za rok a bude sloužit jako základní kámen produktového segmentu Pokročilých materiálů společnosti Rain Carbon.

„V průběhu historie naší společnosti nám inovace a vynalézavost umožnily vyrábět surové materiály na bázi uhlíku, díky nimž je možné každý den počítat s nespočetnými produkty, na které se lidé spoléhají," uvedl během slavnostního zahájení prezident společnosti Rain Carbon Gerry Sweeney. „Dnes pokračujeme v tradici, která zde začala v roce 1898, kdy bývalý závod RÜTGERS vyráběl suroviny pro zachování železničních spojů a později, když podporoval rostoucí průmysl BAKELITU. Naše investice do tohoto zařízení ve výši 60 milionů EUR umožní společnosti Rain Carbon vyrábět pokročilé suroviny potřebné ke splnění měnících se regulačních požadavků a rostoucí poptávky spotřebitelů po čistších, rychlejších a lehčích produktech."

„Stavíme na duchu inovací, které zde byly součástí našeho DNA již posledních 120 let. Jedním z produktů, které se budou vyrábět v Castrop-Rauxel, jsou naše nové pryskyřice NOVARES® pure," dodal Sweeney. „Tyto „vodově bílé" pryskyřice budou odpovídat čistotě jakýchkoliv konkurenčních produktů, které jsou k dispozici, a poskytnou zákazníkům čistší alternativu pro takové aplikace, jako jsou obaly na potraviny a hygienické výrobky. Inovaci lze vidět také v naší vlastní technologii výroby pryskyřic a v ekologickém hydrogenovém závodě postaveném společností Messer Group."loadposition do_tela_clanku_desktop}

„Tento vývoj je důležitý - nejen pro Rain Carbon," pokračoval Sweeney. „Je významný pro celý region, kde vytváří pracovní místa 21. století, včetně 30 nových pracovních míst ve společnosti Rain Carbon a dalších 45 pracovních míst u dodavatelů a v regionu. Kromě toho tento závod přináší do Porúří nové produkty a technologie. Stejně důležitý je potenciál této elektrárny přilákat do regionu nové zákazníky, protože její strategická poloha v západním Německu nabízí evropským zákazníkům kratší a nákladově efektivnější dodavatelský řetězec pro vodově bílé pryskyřice a další pokročilé materiály dříve dovážené z Asie."

Profesor Dr. Andreas Pinkwart, ministr hospodářství, inovací, digitalizace a energie v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedl: „Zprovozněné zařízení hydrogenovaných uhlovodíkových pryskyřic dnes ukazuje inovační sílu chemického průmyslu v Severním Porýní-Vestfálsku. Zároveň představuje účinný schvalovací postup, který trval méně než rok. To ukazuje, že naše politika odstraňování administrativních překážek - naše tzv. „uvolnění" - funguje a zlepšuje podmínky pro místní průmysl. Co uspěje v chemickém sektoru má také pozitivní dopad na mnoho dalších částí ekonomiky."

Pokud se jedná o roli společnosti Messer Group v projektu - její první vodíkové elektrárny postavené a instalované v Německu - generální ředitel Stefan Messer řekl: „Německo musí nadále rozšiřovat své vedoucí postavení v oblasti výzkumu a vývoje a dále se soustředit na cíle politiky v oblasti klimatu v souladu s Pařížskou dohodou. Strategická a ekologická výroba a aplikace vodíku spojuje obě témata dohromady."

Továrna

Původní Továrna periodicky mapovala vždy monotématicky různé segmenty tuzemského i světového průmyslu.

www.itovarna.cz