SCARA roboty Stäubli TS2 dokonale výkon i design

SCARA roboty Stäubli TS2 dokonale výkon i design

Nová řada SCARA robotů Stäubli TS2 zaujala na trhu s průmyslovými roboty silnou pozici , nyní navíc ještě čtyřosé roboty přidaly jedno z nejžádanějších designových ocenění Red Dot Design Award 2021 v kategorii „Product Design“. Jedná se o skvělý úspěch pro stále novou řadu, které posunuje hranice dynamiky, přesnosti a čistoty. 

„Jsme velmi pyšní, že se nám podařilo získat tuto prestižní cenu. Je to ocenění vášně a nasazení týmů Stäubli, které se věnují vývoji produktů a řešení s bezkonkurenčním výkonem, přesností a spolehlivostí v různých průmyslových prostředích, od náročných po čisté,“ zdůrazňuje Christophe Coulongeat, Group Division Manager Stäubli Robotics.

Jednou z nejzásadnějších novinek u těchto čtyřosých robotů je jejich jedinečný válcový pracovní prostor bez mrtvých míst, který je skutečně převratným řešením. Kompaktní uzavřený design s kabeláží vedenou vnitřkem ramene chrání roboty i výrobní prostředí před zbytečnými problémy. Kompletně utěsněné krytování s možností vývodu všech připojení pod patou robotu představuje ukázkové řešení hygienického designu. Všechny tyto přednosti dělají z robotů TS2 první volbu pro náročné aplikace ve farmacii, medicíně i potravinářství.