Schneider Electric představil na veletrhu inovativní produkty a uspěl designové soutěži

První uhlíkově neutrální veletržní stánek, který společnost Schneider Electric ukázala na veletrhu osvětlení a technologie Light + Building na podzim roku 2022. První uhlíkově neutrální veletržní stánek, který společnost Schneider Electric ukázala na veletrhu osvětlení a technologie Light + Building na podzim roku 2022.

Společnost Schneider Electric se zúčastnila celosvětově uznávaného strojírenského veletrhu Hannover Messe, kde představil nové technologie, které řeší poptávku po úspoře energie a pomáhají průmyslovým odvětvím plnit závazky čisté nulové spotřeby. Mezi prezentovanými inovacemi byly softstartér ATS480 nebo řešení pro přepínání sítí TransferPacT, které byly souběžně oceněny v rámci prestižní designové soutěže iF Design Award.

Hannover Messe je přední světový průmyslový veletrh s letitou tradicí, který se letos konal od 17. do 21. dubna v německém Hannoveru. Schneider Electric na něm představil řadu nových technologií a softwarových řešení, které podporují průmysl v řešení globálních priorit v oblasti energetické bezpečnosti, efektivního využívání zdrojů a udržitelnosti. Prezentované inovace zahrnovaly otevřenou, interoperabilní architekturu a platformu EcoStruxure s podporou internetu věcí (IoT), která slouží ke zvýšení efektivity v průmyslových odvětvích.

Mezi prezentované inovace patřilo např. řešení pro průmyslovou automatizaci EcoStruxure Automation Expert V23.0, rozvaděč VN GM AirSet Performance s řešením eliminujícím výskyt skleníkového plynu SF6, záložní zdroj Easy UPS 3-Phase Modular, softstartér Altivar ATS480 nebo řešení pro přepínání sítí TransferPacT. Poslední dvě jmenované, softstartér ATS480 a řešení TransferPacT, paralelně získaly prestižní ocenění iF DESIGN Award, které je každoročně udíleno v rámci stejnojmenné soutěže již od roku 1954.

Společnost Schneider Electric si v letošním ročníku soutěže připsala jedenáct takových certifiátů kvality iF Design Award. Mezi oceněnými návrhy byly mimo jiné např.: modulární systém spínačů a zásuvek Miluz E, přenosná solární svítilna Mobiya nebo také vůbec první uhlíkově neutrální veletržní stánek, který společnost Schneider Electric ukázala na veletrhu osvětlení a technologie Light + Building na podzim roku 2022. Tím se zároveň prezentovala jako společnost, která usiluje o udržitelnost nejen v rámci svých dodávaných řešení, ale i svého provozu.

„Získat prestižní ocenění iF Award Design pro jedenáct našich produktů je nesmírně potěšující, obzvláště v konkurenci těch největších nadnárodních společností, a dokazuje to, že společnost Schneider Electric patří ve svém oboru ke špičce,“ komentoval úspěch generální ředitel Pavel Bezucký.

Schneider Electric

Schneider Electric je celosvětově působící francouzská společnost, působící v oblasti elektrotechnického průmyslu. Je nástupcem strojírenského a zbrojního koncernu Schneider et Cie. V Česku společnost provozuje výrobní závod v Písku.

https://www.se.com/cz/cs/