Schneider Electric představuje modulární datové centrum chlazené kapalinou

Schneider Electric představuje modulární datové centrum chlazené kapalinou
  • První prefabrikované modulární datové centrum na světě s přesným kapalinovým chlazením na úrovni šasi zajišťuje vysoce výkonné zpracování a zabezpečení dat na okraji sítě
  • Standardizovaná konfigurace zvládá IT zátěž až 60kW s vysokou účinností PUE 1,03
  • Zjednodušená správa a servis díky nepřetržitému monitorování a servisní podpoře na chytrém telefonu

Schneider Electric, lídr v oblasti digitální transformace řízení energie a automatizace, uvádí na trh nové modulární datové centrum EcoStruxure chlazené kapalinou, které je tvořeno all-in-one moduly. Díky integraci od společnosti Avnet a přesnému ponornému chlazení na úrovni šasi od společnosti Iceotope umožňují nové prefabrikované moduly provoz vysoce výkonných výpočetních aplikací (HPC) s těmi nejvyššími nároky na procesory a grafická jádra, a zároveň nabízí vyšší spolehlivost v náročných prostředích na okraji sítě. Toto řešení umožňuje jako první na trhu rychlejší zpracování dat v reálném čase s vyšší efektivitou a nižší latencí, a to v různých prostředích od průmyslové výroby a automobilového průmyslu až po telekomunikace, armádu, těžbo nebo různá odvětví průmyslu.

Nové řešení all-in-one je umístěno ve standardním kontejneru ISO o velikosti 20 stop a standardně podporuje 60kW IT zátěže, přičemž v rámci zakázkových řešení je k dispozici IT kapacita až 336 kW. Součástí systému je také inovativní třífázová UPS jednotka Galaxy VS, kompletní záložní baterie, protipožární ochrana, plně integrovaný odvod tepla a redundantní chlazení. Vzdálené monitorování a správu fyzického prostředí i IT zařízení zajišťuje oceňovaný software EcoStruxure IT.

Jako člen rodiny modulárních datových center EcoStruxure představuje prefabrikovaný all-in-one modul s kapalinovým chlazením rychlé, flexibilní a předvídatelné řešení, které nabízí stejnou úroveň kvality a funkčnosti jako tradiční zařízení postavené na klíč. Umožňuje navrhnout, postavit a nainstalovat nové výpočetní kapacity za zlomek času potřebného k pořízení a vývoji tradičního prostředí datového centra. Veškeré vybavení je instalováno a testováno z výroby, aby poskytovalo spolehlivý a předvídatelný výkon se sníženým rizikem od prvního dne.

Zvýšená bezpečnost, odolnost a efektivita díky přesnému ponornému chlazení na úrovni šasi:

Nový all-in-one modul byl navržen s ohledem na požadavky udržitelného provozu a kombinuje vysokou účinnost s velmi nízkou hodnotou PUE <1,15, přičemž na některých místech bylo dosaženo i hodnoty PUE 1,03. Použití kapalinového chlazení snižuje požadavky na vzduchotechnické zařízení, zjednodušuje chladicí infrastrukturu a eliminuje potřebu ventilátorů. To má dvojí účinek: jednak se snižuje energetická spotřeba infrastruktury a je k dispozici více energie pro IT zátěž a zároveň se zvyšuje spolehlivost celého systému. Snižuje se také náročnost údržby a servisu díky vyloučení elektromechanických zařízení, která vyžadují pravidelnou modernizaci a výměnu.

Při použití kapalinou chlazených skříní Iceotope Ku:l 2 integrovaných se stojanovým systémem NetShelter společnosti Schneider Electric jsou kritická IT zařízení zcela izolována od okolního prostředí a přesně chlazena v uzavřené skříni, která je nepropustná vůči prachu, plynům a vlhkosti. Výpočetní, úložné a síťové systémy jsou zabezpečené a chráněné vůči neoprávněné manipulaci díky zvýšené úrovni fyzického zabezpečení a chráněnému I/O připojení.

„V současné době vzrostla poptávka po nejvýkonnějších CPU a GPU prakticky ve všech IT aplikacích a zároveň se rychle zvýšily nároky na prostor,“ řekl Robert Bunger, Program Director, CTO Office, Schneider Electric. „Nové prefabrikované moduly datových center all-in-one s kapalinovým chlazením splňují potřebu nasazení výpočetního výkonu v kompaktním, bezpečném a vyhrazeném okrajovém prostředí, přičemž takový výkon lze nasadit téměř kdekoli během pouhých šesti týdnů.“

Zvýšená spolehlivost a viditelnost v nejodlehlejších lokalitách:

  • Proaktivní monitorování a správa pomocí EcoStruxure IT Expert, otevřeného, interoperabilního a produktově neutrálního softwaru DCIM společnosti Schneider Electric pro okrajová, distribuovaná IT a datová centra. Pro více informací navštivte www.schneider-electric.com/ecostruxure-it a vyzkoušejte si EcoStruxure IT Expert na 30 dní zdarma.
  • Zvýšená spolehlivost díky službě EcoStruxure Asset Advisor, cloudové službě vzdáleného monitorování, která dokáže včas a efektivně monitorovat, řešit a sledovat problémy na místě.
  • Pokročilá správa mimo pásmo (OOBM) poskytovaná prostřednictvím jednodeskového počítače Avnet MaaXBoard s rozhraním API kompatibilním s Redfish pro správu IT zařízení, i když jsou servery vypnuté nebo přestaly reagovat.

Společnost Schneider Electric již dříve oznámila partnerství se společnostmi Iceotope a Avnet, které umožňuje integrovat firemní servery řady OEM výrobců s infrastrukturou přesného ponorného chlazení na úrovni šasi ještě před jejich nasazením – což zvyšuje rychlost a pohodlí nasazení a snižuje servisní rizika spojená s instalací serverových systémů v terénu.

Více informací o nových prefabrikovaných datových centrech Schneider Electric s kapalinovým chlazením naleznete na webu

Schneider Electric

Schneider Electric je celosvětově působící francouzská společnost, působící v oblasti elektrotechnického průmyslu. Je nástupcem strojírenského a zbrojního koncernu Schneider et Cie. V Česku společnost provozuje výrobní závod v Písku.

https://www.se.com/cz/cs/